вівторок, 30 серпня 2011 р.

Як поставити апостроф?

При наборі українською така проблема виникає часто.
Виявляється, зробити це можна різними способами:
- перейти на англійську розкладку і натиснути ' (на місці нашої "Є")-довго, незручно, але, мабуть найпоширеніше;

- дочекатись:), поки сервіс перевірки орфографії підкреслить невірне слово (наприклад, "зєднати" замість з'єднати) і вибрати з пропонованих  варіантів правильний;

- у Ворді - натиснути Ctrl + ' ' (натиснута клавіша Ctrl і двічі натиснуть ту ж "нашу Є");


- використати комбінацію Alt+39. Натискаємо Alt і, не відпускаючи, послідовно натискаєм 3 і 9 на цифровому (правому) блоці клавіатури (обов'язково має бути включено NumLock). 

клавіатурна комбінація для апострофа Особисто мені цей спосіб є найзручнішим; беззаперечна його перевага - можливість застосування у будь-якому редакторі, програмному додатку, чи навіть у провіднику при зміні назви файлу. До того ж не треба перемикати розкладку на іншу мову.. 
Детальніше про призначення комбінацій клавіш, літеру Ґ, @ та ін. можна знайти, наприклад у цьому блозі (стаття "Апостроф ‘ замісь букви Ё, та інші збочення над розкладкою").

10 коментарів:

 1. Сколько лет пользуюсь компьютером и этого не знал!!! Всегда приходилось переходить на английский! Теперь всегда буду использовать комбинацию Alt+39! Ведь это так просто и удобно!!!

  ВідповістиВидалити
 2. Alt + 39 - це "кавички". Правильною комбінацією буде Alt + 0146 (при тому, Alt з ПРАВОГО боку, щоб не було різних казусів як-от у fenicandes).

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. "кавички" - це "лапки":), для них є своя комбінація, наприклад Alt+0171 і Alt+0187 - тоді буде «так».
   Для більшості випадків Alt + 39 підходить повністю як апостроф (в офісі, наприклад, сервіс орфографії сприймає (не підкреслює) слова, набрані таким способом).
   В інших програмах, дійсно, буває інакше. Тоді - Alt + 0146.

   Видалити
  2. до речі, писав відгук на аліекспресі українською, то апостроф через Alt + 0146 не сприйняло (You have entered illegal characters (Chinese Characters or special characters)), а з Alt + 39 - пішло.

   Видалити
 3. Юрій Вигоннний30 липня 2015 р. о 08:41

  У Word’і зручніше раз і назавжди закріпити апостроф за комбінацією якихось клавіш. За якими ж клавішами? Аналізуємо: у верхньому регістрі клавіші "2" (тобто Shift+2) є лапки, що часом використовуються як сурогат апострофа. Отже, було би логічним вертітись навколо цієї клавіші, добавивши для комбінації, наприклад, клавішу Alt. Як це зробити?
  Виконаємо таку послідовність: меню Вставка→ Символ→Специальные знаки→Одинарная закрывающая кавычка→Сочетание клавиш→Новое сочетание клавиш ¬натиснути клавіші "Altl" і "2", (при цьому у віконці "новое сочетание клавиш" відобра¬зиться Alt+2) і зберегти внесені зміни . Користуюсь цим методом багато років. Зручно і комбінація не забувається.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. У Word’і часто вже призначено комбінацію CTRL+єє, звикається легко. Принаймні, мені так досить зручно і вже звично

   Видалити
  2. Так, ця комбінація поширена. +працює і на англ., і на українській розкладках

   Видалити
  3. А ґ ніхто не шукає?
   Alt(справа) + г.

   Видалити