неділя, 4 вересня 2011 р.

Гіперсалівація при застуді...

Кілька разів у житті, під час застуди чи ГРЗ, як там воно називається, мав таку проблему. Неадекватно сильно виділяється, накочується слина (за повної, нормальної ситості). Особливо це доймає в лежачому положенні - слина так набирається, що можна захлинутись, постійно треба спльовувати. Спати при цьому ну майже неможливо. Інтуїтивно здається, що це через закладений ніс-після його "вивільнення" стає на певний час трохи легше.
Пошук рішення тої проблеми в інеті мало чим допоміг. Взнав, що це (надмірне виділення слини) називається "гіперсалівація", і виникає часто-густо через якісь проблеми з внутрішніми органами - кишківником, шлунком, а то й навіть статевою системою.  На мій випадок то якось геть не схоже..
Про гіперсалівацію при застуді трохи пишуть-жаліються на форумах, але відповіді мені не траплялись..
Але в якихось результатах пошуку видало, що помічним при цьому є кардамон - треба жувати його насіння. На диво, воно виявилось на кухні:), і я відразу ж спробував. Перша спроба нічого не дала (виявилось, що не розкусив самих зерняток у коробочці), але потім ефект відчувся. 
Не скажу, що неприємні відчуття геть зникли, але при розжовуванні кардамону хвилин на 30-40 відступали. Десь після п'ятого такого "прийому" (за пів-дня) здалось, що ефективність такого засобу впала, і я припинив. Під час чергового "слинонакочування" до неприємних відчуттів додалось трохи печії (изжоги), тоді взяв 0,5 чайної ложки харчової соди і запив водою... На диво, зникла і печія, і ота гіперсалівація!
Тож в моєму випадку допомогли (симптоматично) кардамон і сода.. Ймовірно, вони просто надали організму якусь нову команду-поштовх, яка спонукала зупинити "шаленство слинних залоз".
Але в будь-якому разі, звичайно, найважливіше - усунути саму причину...

Немає коментарів:

Опублікувати коментар