четвер, 20 жовтня 2011 р.

Що можна взнати про сайт?

Взнавати інформацію про конкретний сайт (домен) чи ІР-адресу можна завдяки сервісу Whois, який надається багатьма ІТ-компаніями. Ось адреси деяких їхніх сайтів:
Зайшовши на потрібну сторінку, треба ввести у відповідне поле ІР або адресу домену, що Вас цікавить. У більшості адреса вводиться без http:// чи www. Вводимо, для прикладу
, tsn.ua, натискаємо Enter, на екрані маємо:

основні розділи інформації про сайт - дата створення, термін делегування, адміністративні та технічні контакти реєстратора
Як правило, в одній частині подається інформація про власника домену (в даному випадку – TRK "Studia 1+1",Kreschatik str., 7/11, 01001 KIEV, UA), а у другій – про компанію-реєстратора (тут - IMENA-UANIC, "Internet Invest" Ltd, Gaidara st., 50, 01033, KYIV, UA). "Created"-дата створення (реєстрації), у цьому випадку 17 червня 2008 року. У графі "status" можна побачити, до якої дати зареєстрований домен (тут - до 17 червня 2012 року).

Майже всі поля, що виводяться, написані англійською. Кількість полів (і, власне, повнота відображеної інформації) може суттєво відрізнятись на різних сервісах (деякі навіть пропонують суттєво розширені дані, але за гроші). Тому часто доцільно перевірити домен на побільшій кількості подібних сайтів.
Окремі сервіси орієнтовані лише на визначені доменні зони (напр., у whois.com.ua можна перевірити лише сайти зони .ua, на nomina.ru - тільки російські, на networksolutions.com - зарубіжні, без українських та російських тощо). 
Крім того, у різних зонах бувають відмінні правила реєстрації доменів та відображення інформації про особу (у деяких прізвище фіз.особи є обов’язковим для відображення, в багатьох - ні). Тому іноді дані Whois обмежуються контактними даними компанії реєстратора, а про власника надається лише його код у базі.
Однак дата створення, країна та термін реєстрації відображаються майже завжди, що також дозволяє приймати для себе якісь рішення стосовно користування конкретним сайтом.
Детальніше про whois в зоні ua – на сайті офіційного реєстратора.


Немає коментарів:

Дописати коментар