понеділок, 31 жовтня 2011 р.

Де перевірити швидкість інтернету


Один з найпростіших способів – подивитися на швидкість закачки файла у браузері чи менеджері завантажень
Так це виглядає, наприклад в Мозіллі:
показується поточна швидкість, об'єм закачаного від загального та орієнтовний час закінчення
Але не завжди швидкість завантаження відповідає реальній швидкості інету (через обмеження сайтів, провайдерів, завантаженість каналів тощо). Наприклад, безплатне скачування файлів з letitbit.net чи depositfiles.com часто обмежується швидкістю в 50 Кб/с.
Тоді йдемо до безкоштовних мережевих сервісів з визначення швидкості.
Найпопулярніший з них - http://speedtest.net (пишуть, що в них вже майже 3 млрд тестувань). Заходимо, вибираємо потрібну мову (щоправда, поки без укр.) і натискаємо «Начать проверку» («Begin test»). То може зайняти від кількох секунд до кількох хвилин. Результат виглядає так:
показано зафіксований пінг (час відгуку), вхідна та вихідна швидкість
В цьому випадку швидкість завантаження становить рівно 2 Мегабіти за секунду, швидкість надсилання даних – 1,89 Мегабіт за секунду*.

Інший подібний сервіс, яким часто користуюсь – на http://2ip.ru/speed/. Після натискання «тестировать» через 0,5-1 хв. (здається, трошки довше, ніж на попередньому) з’являється інформація про вашу IP-адресу, провайдера, пінг, вхідну та вихідну швидкість інету. Також можна скопіювати код інформера про замір для вставки десь на форумі, блозі чи сайті.
Крім того, цей же сайт пропонує унікальну, за їх словами, послугу - багаторазове вимірювання швидкості вашого з’єднання, для отримання максимально точних даних. Для цього треба вибрати період тестування (від 1 до 10 годин) і періодичність замірів (від 5 хв. До години). Після заданих періодичних вимірювань вам надається усереднений результат (на сайті або через e-mail). Не скажу, що це зручно, але іноді, мабуть, доцільно.

Дехто каже, що замірам з найбільш популярних сайтів не завжди можна довіряти, бо провайдери дають їм пріоритет (відповідно при заході на них швидкість буде вищою від реальної). Думаю, що таких небагато (можливо, більше серед безпровідних?), але в будь-якому разі, чим більше замірів на різних сайтах-тим більшою буде точність результату..

*Швидкість з’єднання найчастіше виражають в (кіло, мега)бітах за секунду, а об’єм файлів – в (кіло, мега)байтах. Пам’ятаємо, що один байт містить 8 біт!
Тож якщо провайдер заявляє швидкість в 3,2 Мбіт/с, це означає максимальну швидкість закачки 3200 / 8 = 400 Кб/с; відповідно при такій швидкості файл розміром 2 Мб (напр., цифрова фотографія) буде завантажуватись за 5 секунд

2 коментарі:

  1. Ще і в яндексі є такий сервіс: http://internet.yandex.ru,
    ніби нормальний. Показує крім швидкості також ІР, ОС, браузер, та інфу з "рідного" (яндексівського) кукіса

    ВідповістиВидалити
  2. Ще один сайт перевірки швидкості - speed.io (є англ.і німецька мова). Результати, схоже, досить адекватні.

    ВідповістиВидалити