понеділок, 31 жовтня 2011 р.

Обнулити датчик рівня чорнил у принтері

У кожному струменевому принтері є так званий "памперс", або абсорбер, який вбирає технологічні залишки чорнил. При досягненні певного критичного рівня наповненості, принтер починає видавати повідомлення типу "контейнер для відпрацьованих чорнил майже повний", а через деякий час вже відмовляється друкувати, говорячи "контейнер для відпрацьованого чорнила переповнений".
Тоді, в принципі, потрібно цей контейнер промивати або міняти.
Хоча в більшості випадків на перший раз достатньо просто програмно скинути датчик рівня.

Для цього, залежно від конкретної моделі принтера, потрібна або спеціальна програмка, або знання певної комбінації натискання кнопок / виймання шнурів (іноді і те, і інше разом).

Наприклад, для Epson Stylus Photo 785/895 потрібно виконати такі операції:
1) натиснути кнопки Maintenance и Roll Paper;
2) утримуючи їх, натиснути кнопку POWER - почне миготіти індикатор Error LED;
3) відпустити всі кнопки;
4) протягом 2-3 секунд, поки блимає індикатор Error LED, натиснути і утримувати 10-12 секунд кнопку Roll Paper, допоки не засвітяться всі індикатори.

Для всіх моделей Epson також можна скористатися спеціальною програмою (наприклад, SPUA v1.5.4.), яка автоматично скидає датчик рівня в один клік).

Для багатьох моделей принтерів Canon процес трохи складніший. Наприклад, для мого Сanon PIXMA iP1000 потрібна така процедура (скомпільовано із цих статей):
-          скачати програмку GeneralTool (наприклад, звідси);
-          відключити мережевий шнур від принтера;
-          утримуючи натиснутою кнопку «Power», під’єднати шнур живлення, двічі натиснути кнопку «Resume» (сусідня) і відпустити обидві кнопки. Має засвітитись зелена кнопка (не мигаючи);
-          підключити USB-кабель, повинно знайтись «новое устройство»  «копия 1»;
-          відкрити програмку General Tool, вибрати в ній порт принтера - «USB PORT» (зверху справа);
-          натиснути кнопку «DEVICE ID». Справа має з’явитись опис принтера;
-          поставити галочку у віконці  «EEPROM CLEAR»;
-          вставити в принтер папір, натиснути «TEST PATTERN1» або «TEST PATTERN2». Принтер друкує пробну сторінку, в процесі чого і скидається датчик рівня;
-          вимкнути принтер, відключити USB-кабель, закрити General Tool, видалити з папки «Принтери і факси» запис «копия 1». Після нового включення принтер має знову добросовісно працювати.
В мене до виникнення такої ситуації від часу покупки пройшло 5 років (до 300г чорного чорнила і десь 15 кольорових заправок). Після обнулення датчика рівня ось вже майже рік спокійно користуюсь (десь 5 чорних і 2 кольорових заправки)…
Для інших випадків детальну інформацію про потрібні коди і програми можна знайти, наприклад, на сайті http://www.startcopy.ru/resets (вибравши виробника і конкретну модель принтера), на форумах про "памперси" (http://www.resetters.ru/index.php?showforum=54,
http://www.brt.com.ua/forum/index.php?showtopic=70).

Дивіться також http://www.startcopy.ru/likbez/pampers.htm  ("памперс" у струменевих принтерах, на прикладі принтерів Canon, поради для початківців з ремонту та обслуговування принтерів)

Немає коментарів:

Дописати коментар