понеділок, 31 жовтня 2011 р.

Проста (й цікава) вправа для шиї

вправа для розробки шийних хребців, м'язів, координації
Хотів почати із словосполучення "здорова шия"..Усвідомив, що зустрічається воно рідко, та й то, скоріш, у значення "велика, широка":)...(на відміну від, скажімо "здорове серце"). Мабуть, то свідчить про недостатню увагу до здоров'я саме цієї частини людського тіла. А дарма... Адже неполадки із шиєю швидко відбиваються на кровопостачанні голови-відповідно мозку-відповідно всього організму.


Найчастіше проблеми шийного відділу пов'язані із остеохондрозом (який однозначно загострюється при малій рухливості).
Основи профілактики і лікування остеохондрозу - правильне харчування-правильний обмін речовин+значна рухова активність.

Отож для відсутності застою крові та лімфи, "засолення" хребців, дуже ефективною є проста вправа, яку колись мені нарадив один хороший лікар:
"цифрування шиєю" - тобто описування головою в повітрі цифр (1,2,3,4,5...). Цікаво, що без тренування перші рази не так і "далеко" можна було долічити - до 8-10, а далі трохи паморочилось в голові. Втім, за місяць вже міг дотягнути й до сотні і далі (хоч далі втомливо і нецікаво).
Вправу можна вдосконалити - "писати" почергово кожну цифру і стандартно, і "вивернуто" (справа наліво) - то дає рівномірність руху м'язів і хребців.
Загалом регулярне заняття такою вправою однозначно покращує стан і шийних хребців, і мозкового кровопостачання. Крім того, на відміну від "традиційних" колових рухів, в нашому випадку краще тренується координація тіла. Для ще ефективнішого розвитку вестибулярного апарату можна "цифрувати", стоячи на одній нозі (насправді ефективно і прикольно:).

1 коментар:

  1. Можна купити спеціальні шоломи і чіпляти вантажі. Тоді шия буде надзвичайно міцною. Але збільшувати вагу потрібно поступово.

    ВідповістиВидалити