субота, 29 жовтня 2011 р.

Як прочитати файл docx? Частина 1. Онлайн Варіанти

.docx - це формат документів Word, створених у нових версіях MS Office (з 2007). Він не читається старішими версіями, що створює незручності багатьоом користувачам.
Щоб відкрити/прочитати/редагувати такий файл у давніших "Вордах", треба перетворити його у звичайний .doc формат. В інтернеті є чимало сайтів-конвертерів, які такі перетворення роблять.
Наприклад, сайт http://www.doc.investintech.com спеціалізується саме на конвертації док-файлів, у них цей сервіс безкоштовний і не вимагає реєстрації чи вашої адреси.

Навпроти стрілки STEP1 відкриваємо «Browse», і у відкритому вікні вказуємо розташування потрібного нам файла  docx. Після натискання «відкрити» (Ок), кілька секунд пише «converting», після чого висвічується STEP2 з написом типу «все класно прочиталось, завантажуйте». Натискаємо навпроти цього напису «Download»
convert-docx-step1-2
 І потрібний файл завантажується вже у «рідному», «всякочитабельному» форматі .doc.

Інший симпатичний конвертор: http://freefileconvert.com. Потужний безплатний сервіс конвертації десятків найпоширеніших типів файлів (текстових, графічних, відео і т.д.).
Відкриваємо вкладку Convert file, у ній  
1) Input File, вибираємо шлях до потрібного файлу. Переходимо до  
2) Output Format – вибираємо, у що нам треба перетворити (в нашому випадку - .doc).
convert-docx-output format
І, нарешті
 3) Convert – тиснемо  кнопку. Іде процес перетворення, який супроводжується написами типу «може зайняти кілька хвилин», «не оновлюйте зараз цю сторінку» тощо. Потім виринає ось таке:
на виході файл у потрібному форматі та в архіві

Внизу, як бачимо, видає 2 лінки – один власне у форматі .doc, а інший – заархівований (тут «585» -назва мого файлу). Можна скачати обидва, або будь-який з них.
В умовах використання цього сервісу не пише нічого страшного (по суті зняття відповідальності за будь-які можливі ризики+нагадування відповід.користувача за непоширення всякої гадості). Але й чітко заявлено, що завантажувані нами файли зберігаються на їхніх серверах (пишуть, що з метою виправлення помилок:), відповідно безпека і конфіденційність зовсім не гарантується… так-от.
Є й дещо інший варіант. Завантажуємо «незрозумілий» файл собі на пошту (наприклад, пишемо заготовку нового листа, вклавши у нього «наш» файл, і куди-небудь його відправляємо, або ж зберігаємо лист як чернетку). Потім відкриваємо чернетку (або листа у папці «надіслані»), і навпроти вкладеного файлу вибираємо «подивитись» чи «переглянути» (а не «завантажити»).  Лист відкриється в браузері програмними засобами поштового сервера (принаймні на Яндексі та Gmail це точно працює). Якщо ж раптом в браузері не відкриваються такі файли, можна встановити аддон (додаток) Google Docs Viewer, який дозволяє прямо з браузера переглядати основні типи текстових чи графічних документів.  (такі є, наприклад, для Google Chrome, Mozilla FireFox).
Втім, названі способи все ж є «одноразовими», тимчасовими. Про інші варіанти – в другій частині.

Див.також 

2 коментарі:

  1. ще один універсальний безкоштовний конвертер - http://www.online-convert.com/

    ВідповістиВидалити
  2. Ще один подібний сервіс - cometdocs.com. Багато функцій, основне - doc+pdf(правда, англомовний і потрібна E-mail).

    ВідповістиВидалити