четвер, 17 листопада 2011 р.

Де найкраще скачати книги?

В інтернеті безліч пропозицій скачати книги, підручники, курсові. Але на більшості сайтів асортимент досить бідний чи вузькогалузевий, і знайти справді потрібну книжку часто дуже-дуже важко.
Є й інша проблема: існують десятки (якщо не сотні-тисячі) сайтів-зловмисників, які, пропонуючи скачати конкретну електронну книжку, обманюють
/дурять/здирають гроші/закачують віруси. Не раз, даючи запит типу «В.Петров. сотовая связь» скачать», вже на першій сторінці результатів пошуку видавало зо 5 таких сайтів. На одних пише «нажміть сюди, щоб скачати», а при натисканні відкриває якусь рекламу, і нічого не качається, на других замість шуканої книжки «всучує» зовсім іншу (або навіть якийсь .exe –файл!), на третіх просить надіслати дорогу смс і т.д. Частина «поганих» сайтів відразу блокується деякими антивірусами, з надписом на зразок «сайт підозрюється у розповсюдженні шкідливого програмного забезпечення», деякі в самих пошуковиках помічаються «сайт може загрожувати безпеці вашого комп’ютера».
До речі помітив, що якщо у запит не давати слово «скачати», а після назви бажаної книги вказати найімовірніший її формат (.doc, .pdf, djvu тощо), то шансів знайти суттєво більше..
Але ж хочеться знайти все і в одному надійному місці! Десь кілька років раніше на це місце претендував Либрусек (librus.ec) – потужний російськомовний сайт, зареєстрований в Еквадорі (мабуть, це певним чином «згладжувало» питання авторських прав). Але останнім часом щось він постійно міняється, перебазовується, «ховається», коротше, нормально ним скористатись ніяк не виходить.
Натомість надибав інший сайт, який страшенно мені сподобався – www.twirpx.com. Відкрились вони тільки у 2009, а вже зараз у них більше 400 тис.файлів книг, підручників, методичок, конспектів, презентацій. Основна маса – навчальна література для вузів, але є й безліч художніх книг, нормативних документів, навіть навчально-розважальних програм. Приємно, що дуже багато вже викладено файлів українською мовою, а в «Топ 10 пользователей»  – користувач з ніком «Українка».
на сайті twirpx велика бібліотека книг, підручників, рефератів, аудіофайлів
 
Адміністрація досить швидко і, головне, конструктивно, реагує на якісь запити чи скарги. Якось знаходив свіжі укр.підручники (десь 2007р), біля яких писало «Возможность скачивания данного файла заблокирована по просьбе правообладателя». Простим користувачам від того, звичайно, не краще, але принаймні видно, що сайт працює у правовому полі, що ще раз підтверджує його надійність.
Файли на  twirpx.com у «відносно вільному» доступі. Вони формально безплатні, але кожен оцінений у якусь кількість балів (найчастіше – 10). Для скачування треба бути зареєстрованим (достатньо логіна і пошти, особисті дані не вимагаються), і мати на рахунку потрібну кількість балів.
Але при цьому вже за реєстрацію автоматично нараховують 100 балів, і далі їх можна легко «заробляти». Можна викласти якийсь свій файл (якого ще нема на сайті), тоді за кожне його скачування рахунок пропорційно поповнюється. Можна знаходити неточності в описі книг, активно коментувати певні розділи, і за це теж отримувати бали. Можна навіть повторно зареєструватись з іншим іменем, отримуючи знову 100 балів (це не дуже вітається, але й не карається). Я, напр., користуюсь двома логінами, часто з однієї ІР-адреси, і все нормально. Можна і придбати бали за невеликі суми через смс, вебмани тощо.
Зрештою, сайт надає безліч інформації та можливостей, і всякі тонкощі користування детально там же й описані.

1 коментар: