пʼятниця, 18 листопада 2011 р.

Про відбілювання зубів в домашніх умовах

сода, лимон, перекис водню відбілюють, але можуть зашкодити; активоване вугілля безпечне й ефективне

Зараз є чимало всіляких «фабричних» засобів для домашнього відбілювання зубів – спеціальні гелі, стрічки, «стіки», капи з наповнювачем тощо. Однак часто хочеться користуватись чимось простішим і, звісно, дешевшим. 

 
Серед «зовсім домашніх» способів часто називають харчову соду, аптечний перекис водню,  лимон, настоянку дубової кори. Кажуть, що ідеальний результат дає перекис водню (пишуть також, що він входить до складу основних фірмових відбілювачів). В основному пропонують вмочувати у ньому вату, і нею інтенсивно протирати зуби; дехто на форумах навіть радить полоскати ним рот (по-моєму, це страшно). 
Але ж при відбілюванні важливо не пошкодити емаль! Як на мене, і сода (луг+абразив), і перекис (дуже сильний окисник), і лимон (лимонна кислота) можуть зашкодити (знявши із нальотом і якийсь шар емалі). Щодо настоянки дубової кори – колись використовував від пародонтозу, ясна справді укріпились, але зуби, здається, явно не білішали..
Тож для себе користуюсь іншим «народним» методом: час від часу чистити зуби звичайним (аптечним) активованим вугіллям. Воно є чудовим сорбентом, який поглинає всілякі дрібні часточки з поверхні, причому не хімічно, а завдяки надзвичайній внутрішній мікропористості. Одна його таблетка (можна й 0,5) береться на змочену зубну щітку, і далі розтирається по зубах «класичними зубочисними рухами». Можна й відразу таблетку розжувати в роті, а вологою щіткою «розповсюдити» її по всяких зубних закутках. Процес чищення звичайний (щоправда, буває значне слиновиділення), достатньо 2-3 хвилин. Наприкінці дуже бажано кількаразово ретельно прополоскати – інакше чорні частинки ще довго проявлятимуться між зубами. (Це не шкідливо, але може збентежити, а то й злякати непідготовленого співрозмовника:)).
Зуби реально стають значно білішими! Звичайно, не аж такими, як після спеціалізованих стоматологічних процедур, але справді помітно кращими.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар