пʼятниця, 25 листопада 2011 р.

Як відчистити праску?

«Накип» на прасці утворюється досить часто, і без належної очистки суттєво псує її «розгладжувальні» якості. Віддирання закипілого бруду гострими предметами може утворити царапини на підошві, тож краще користуватись делікатнішими методами. Вибір способу повинен враховувати і конструкційні особливості праски (наявність дірочок для пари, тип матеріалу підошви тощо).
На «хазяйських» форумах зустрічаються переважно такі варіанти: відчистка оцетом, перекисом водню, содою, сіллю, розчинником для зняття лаку, милом, магазинними засобами від накипу. Думаю, що деякі з цих способів можуть шкодити здоров’ю праски, чи навіть людей (при вдиханні розігрітого розчинника, наприклад).
Кажуть, що досить просто і ефективно нагріту праску натерти милом, а коли трохи схолоне – просто змити його ганчіркою з водою.
При застосуванні оцту варто нанести його на вату (або ватні палички – напр., для дірок у підошві), і акуратно протерти при невеликій нагрітості (при холодній прасці неефективно, а при гарячій – неможливо, бо пече).
чистка утюга карандашом
Останнім часом дуже популярними стають так звані "олівці" від накипу, спеціально для прасок. Кажуть, що коштують вони від кількох гривень до 20-30грн., і взагалі є дуже ефективними. Проте, олівці деяких виробників теж добряче смердять при використанні.
На цьому малюнку з "олівцем" (взятому просто через пошук Google) все виглядає взагалі ідеально, але хто-зна, чи саме так воно в реальності, і чи з усіма типами накипу ось так легко...Чесно зізнаюсь, таким ще не користувались, то детально описати плюси чи мінуси поки не можемо.

Ми ж вдома досить давно користуємось таким способом: на чистий папір насипаємо достатньо солі (принаймні грам 100), сильно нагріваємо праску, і водимо нею безпосередньо по соляному шару. Залежно від ступеню закипіння, повна очистка відбувається за проміжок від 1-2 до 10-12 хвилин. За довгі роки використання (прасці вже більше 8) шкоди для поверхні не видно. Недавно пробували з йодованою сіллю, теж все нормально (при цьому вдихання йоду, мабуть, ще й корисне:).
Зауважу, що сіль навряд чи підійде для дірчастих підошв, там, мабуть, краще якась дієва рідина. Втім, у багатьох сучасних прасках передбачено й власний режим самоочищення. В кожному разі треба виважено вибирати свій спосіб, враховуючи конкретні можливості, параметри й ризики...
Немає коментарів:

Опублікувати коментар