понеділок, 21 листопада 2011 р.

Читання файлів у форматі djvu

формат djvu - компактне представлення відсканованих книг і документів
Djvu – це досить поширений формат для відсканованих документів (із однією з найцікавіших назв – «дежавю»). Найчастіше у ньому можна зустріти файли старих підручників, карт та ін (напр., на симпатичному нам сайті-бібліотеці twirpx.com мабуть, з третина всіх книг у djvu). Технологія формату передбачає суттєве стиснення відсканованих зображень за рахунок розділення на шари із різною роздільною здатністю (найвища – шар тексту, найнижча – для кольорового фону). В результаті досягається кількаразове зменшення загального об’єму файлу, часто ефективніше, ніж стандартне zip-стиснення чи перетворення в pdf. Наприклад, в середньому відсканована книжка з 300 стор. займатиме не 25-35, а 7-10 МБт.
Для відкриття файлів djvu є з десяток різних програм, що відрізняються розміром і функціональністю. Є повноцінні редактори (Djvu Editor), переглядачі DjVuLibre DjView, програми для читання з мобільних (напр., Alternate Djvu – для Symbian), плагіни для роботи у браузерах (DjVu Browser Plug-in) і т.д. Djvu Editor доцільно ставити, якщо є потреба не тільки читати, а й створювати djvu-документи з відсканованих матеріалів.  Для читання ж достатньо невеличких програмок DjVu Reader чи WinDjView. Остання займає мінімум місця (0,88 МБт), але прекрасно виконує основні функції. Крім цього, можна вибрати варіант без інсталяції. Користуюсь саме нею вже років 5, нарікань не мав.
Більше варіантів для скачування можна знайти, зокрема, на сторінках djvu.org/resources,   djvu.sourceforge.net, windjview.sourceforge.net/ru.

Дивіться також статтю "Надійний сайт для скачування безкоштовних програм"

Немає коментарів:

Опублікувати коментар