пʼятниця, 4 листопада 2011 р.

Як прочитати файл docx? Частина 2. "Стаціонарні" варіанти

У попередньому дописі ми розглянули, як можна швидко перетворити файли «.docx» у звичніші (поки що) файли формату «.doc» засобами онлайн-конвертації. А зараз розглянемо деякі «стаціонарні» варіанти.

1. Найочевидніший (але часто непридатний) спосіб – відкрити на іншому комп’ютері (ноутбуці), де є новіший Microsoft Office (2007 чи 2010), і далі зберегти файл не «автоматом», а вибравши формат старішої версії:
 
Далі з файлом можна повноцінно працювати і на своєму робочому комп'ютері..

2. Можна встановити новий Microsoft Office, який читатиме всі «х-файли» (docx, xlsx, pptx і т.д.). В мене, наприклад, 7-й нормально став разом із Windows XP..
3. Якщо нема бажання переходити на 7-й чи 10-й офіс (насправді інтерфейс дууже відрізняється від попередників), то можна встановити пакет сумісності із старішими версіями (на сайті Microsoft).
4. Якщо ж нема ні інтернету, ні установочних дисків офісу, ні «сусіднього» комп’ютера, то якась надія все ж лишається… Справа в тому, що новий формат фактично є архівом пов’язаних даних у форматі XML, тому закладену в файлах .docx  інформацію можна витягнути через стандартні програмки-архіватори (Winrar, Winzip тощо). Нагадаю, що навіть якщо окремо архіватор не встановлено, він є вбудованим, наприклад, у файловий менеджер Total Commander.
Коли ми відкриваємо файл .docx через архіватор, висвітлюються, як правило три папки («_rels», «docProps», «word») і один xml-файл (Content_Types.xml). Вибираємо папку «word», де знову є кілька папок і xml-файлів. Якщо в документі є графіка, то одна з папок називатиметься «media», в ній і будуть окремо усі зображення у «читабельному» вигляді (png).
Якщо ж треба «докопатись» до тексту, то вибираємо файл «document.xml» - «розпакувати та виконати». І вже тут серед купи символів можна знайти «закопаний» текст Кожна наступна фраза тексту може йти через 6-8, а то і більше символьних рядків. Звичайно, що це не є зручно, але інколи, мабуть, то єдино можливий спосіб «витягнути» важливу інформацію в умовах «інтернет-ізоляції»:).

Див.також 

Немає коментарів:

Опублікувати коментар