середа, 23 листопада 2011 р.

Як поставити пароль на документ MS Office?


Інколи треба захистити вміст документу від чужих очей, для чого передбачена процедура встановлення паролю.
У програмках пакету Майкрософт Офіс для цього вибираємо вкладку «Сервис», у ній «Параметры», а вже в ній – «Безопасность»:
вкладка "Безопасность" - ввести придуманий пароль

Вводимо придуманий пароль, при бажанні вибираємо систему шифрування через кнопку «Дополнительно», підтверджуємо пароль і тиснем Ок. Документ зашифровано.
В новіших офісах (7, 10) шлях до цього трошки інший: натискаємо кнопку «Office» (крайня ліва верхня, на місці колишнього «Файл»),  вибираємо «Підготувати»-«Зашифрувати  документ».
Вводимо бажаний пароль (відображатиметься крапочками), Ок, з’являється нове вікно для підтвердження паролю, вводимо його повторно, тиснемо Ок – все готово! Точніше, не все – обов’язково  ще треба зберегти оці внесені зміни (принаймні при закритті  документа погодитись з їх збереженням).

При кожному наступному відкритті файлу відкриватиметься така форма, в яку і вводимо пароль
Якщо спробувати зберегти  такий файл у «доступнішому» форматі .doc (щоб не випробовувати «екзотичні варіанти перетворень» на комп’ютерах із старішими офісами), вискакує застереження, що такого робити не варто, і перепитує, чи лишити/перетворити цей документ у docx (формат Office Open XML).  
Впевнено кажемо «ні» таким пропозиціям, і маємо додатково doc-файл, захищений тим самим паролем.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар