неділя, 4 вересня 2011 р.

Як безпечно вийняти (витягти, вилучити) флешку з порта?

безопасное отсоединение
По закінченні роботи з флешкою її треба безпечно вийняти з USB-порта (це необхідно майже завжди, коли відбувався обмін інформацією між флешкою та комп'ютером). Для цього треба натиснути на іконку із зеленою стрілкою, що знаходиться внизу, у правому кутку панелі інструментів (у треї). Після цього, як правило, з’являється повідомлення про успішне вилучення USB-пристрою. Але інколи на екран виводиться текст про неможливість безпечного від’єднання. 


Тоді такі варіанти:
-          лишився відкритим якийсь файл із флешки – закрити його;
-          працює якась програма(и), якою відкривався файл із зйомного пристрою – закрити її (їх) (напр., ви відкривали документ 1.doc із флешки, і щось із нього копіювали у документ 2.doc  на вінчестері, –  при закритому 1.doc, але відкритому у Ворді 2.doc  флешка може «не захотіти» безпечно вилучатись)
-          у файловому менеджері (напр., Total Commander) лишився відкритим список файлів зйомного пристрою – просто натиснути на позначення іншого диска (С, D, E);
-          просто почекати 1-2 хвилини (поки звільниться кешована пам’ять – іноді вона завантажена навіть після видимого закінчення копіювання файлів);
-          якщо нічого не допомагає – вимкнути комп’ютер, і витягнути флешку вже з виключеного (при відсутності живлення нема ніякої загрози збою роботи флешки).

Гіперсалівація при застуді...

Кілька разів у житті, під час застуди чи ГРЗ, як там воно називається, мав таку проблему. Неадекватно сильно виділяється, накочується слина (за повної, нормальної ситості). Особливо це доймає в лежачому положенні - слина так набирається, що можна захлинутись, постійно треба спльовувати. Спати при цьому ну майже неможливо. Інтуїтивно здається, що це через закладений ніс-після його "вивільнення" стає на певний час трохи легше.
Пошук рішення тої проблеми в інеті мало чим допоміг. Взнав, що це (надмірне виділення слини) називається "гіперсалівація", і виникає часто-густо через якісь проблеми з внутрішніми органами - кишківником, шлунком, а то й навіть статевою системою.  На мій випадок то якось геть не схоже..
Про гіперсалівацію при застуді трохи пишуть-жаліються на форумах, але відповіді мені не траплялись..
Але в якихось результатах пошуку видало, що помічним при цьому є кардамон - треба жувати його насіння. На диво, воно виявилось на кухні:), і я відразу ж спробував. Перша спроба нічого не дала (виявилось, що не розкусив самих зерняток у коробочці), але потім ефект відчувся. 
Не скажу, що неприємні відчуття геть зникли, але при розжовуванні кардамону хвилин на 30-40 відступали. Десь після п'ятого такого "прийому" (за пів-дня) здалось, що ефективність такого засобу впала, і я припинив. Під час чергового "слинонакочування" до неприємних відчуттів додалось трохи печії (изжоги), тоді взяв 0,5 чайної ложки харчової соди і запив водою... На диво, зникла і печія, і ота гіперсалівація!
Тож в моєму випадку допомогли (симптоматично) кардамон і сода.. Ймовірно, вони просто надали організму якусь нову команду-поштовх, яка спонукала зупинити "шаленство слинних залоз".
Але в будь-якому разі, звичайно, найважливіше - усунути саму причину...