пʼятниця, 25 листопада 2011 р.

Як відчистити праску?

«Накип» на прасці утворюється досить часто, і без належної очистки суттєво псує її «розгладжувальні» якості. Віддирання закипілого бруду гострими предметами може утворити царапини на підошві, тож краще користуватись делікатнішими методами. Вибір способу повинен враховувати і конструкційні особливості праски (наявність дірочок для пари, тип матеріалу підошви тощо).
На «хазяйських» форумах зустрічаються переважно такі варіанти: відчистка оцетом, перекисом водню, содою, сіллю, розчинником для зняття лаку, милом, магазинними засобами від накипу. Думаю, що деякі з цих способів можуть шкодити здоров’ю праски, чи навіть людей (при вдиханні розігрітого розчинника, наприклад).
Кажуть, що досить просто і ефективно нагріту праску натерти милом, а коли трохи схолоне – просто змити його ганчіркою з водою.
При застосуванні оцту варто нанести його на вату (або ватні палички – напр., для дірок у підошві), і акуратно протерти при невеликій нагрітості (при холодній прасці неефективно, а при гарячій – неможливо, бо пече).
чистка утюга карандашом
Останнім часом дуже популярними стають так звані "олівці" від накипу, спеціально для прасок. Кажуть, що коштують вони від кількох гривень до 20-30грн., і взагалі є дуже ефективними. Проте, олівці деяких виробників теж добряче смердять при використанні.
На цьому малюнку з "олівцем" (взятому просто через пошук Google) все виглядає взагалі ідеально, але хто-зна, чи саме так воно в реальності, і чи з усіма типами накипу ось так легко...Чесно зізнаюсь, таким ще не користувались, то детально описати плюси чи мінуси поки не можемо.

Ми ж вдома досить давно користуємось таким способом: на чистий папір насипаємо достатньо солі (принаймні грам 100), сильно нагріваємо праску, і водимо нею безпосередньо по соляному шару. Залежно від ступеню закипіння, повна очистка відбувається за проміжок від 1-2 до 10-12 хвилин. За довгі роки використання (прасці вже більше 8) шкоди для поверхні не видно. Недавно пробували з йодованою сіллю, теж все нормально (при цьому вдихання йоду, мабуть, ще й корисне:).
Зауважу, що сіль навряд чи підійде для дірчастих підошв, там, мабуть, краще якась дієва рідина. Втім, у багатьох сучасних прасках передбачено й власний режим самоочищення. В кожному разі треба виважено вибирати свій спосіб, враховуючи конкретні можливості, параметри й ризики...
середа, 23 листопада 2011 р.

Як поставити пароль на документ MS Office?


Інколи треба захистити вміст документу від чужих очей, для чого передбачена процедура встановлення паролю.
У програмках пакету Майкрософт Офіс для цього вибираємо вкладку «Сервис», у ній «Параметры», а вже в ній – «Безопасность»:

понеділок, 21 листопада 2011 р.

Читання файлів у форматі djvu

формат djvu - компактне представлення відсканованих книг і документів
Djvu – це досить поширений формат для відсканованих документів (із однією з найцікавіших назв – «дежавю»). Найчастіше у ньому можна зустріти файли старих підручників, карт та ін (напр., на симпатичному нам сайті-бібліотеці twirpx.com мабуть, з третина всіх книг у djvu). Технологія формату передбачає суттєве стиснення відсканованих зображень за рахунок розділення на шари із різною роздільною здатністю (найвища – шар тексту, найнижча – для кольорового фону). В результаті досягається кількаразове зменшення загального об’єму файлу, часто ефективніше, ніж стандартне zip-стиснення чи перетворення в pdf. Наприклад, в середньому відсканована книжка з 300 стор. займатиме не 25-35, а 7-10 МБт.
Для відкриття файлів djvu є з десяток різних програм, що відрізняються розміром і функціональністю. Є повноцінні редактори (Djvu Editor), переглядачі DjVuLibre DjView, програми для читання з мобільних (напр., Alternate Djvu – для Symbian), плагіни для роботи у браузерах (DjVu Browser Plug-in) і т.д. Djvu Editor доцільно ставити, якщо є потреба не тільки читати, а й створювати djvu-документи з відсканованих матеріалів.  Для читання ж достатньо невеличких програмок DjVu Reader чи WinDjView. Остання займає мінімум місця (0,88 МБт), але прекрасно виконує основні функції. Крім цього, можна вибрати варіант без інсталяції. Користуюсь саме нею вже років 5, нарікань не мав.
Більше варіантів для скачування можна знайти, зокрема, на сторінках djvu.org/resources,   djvu.sourceforge.net, windjview.sourceforge.net/ru.

Дивіться також статтю "Надійний сайт для скачування безкоштовних програм"