вівторок, 10 січня 2012 р.

Рецепт "консервації" свіжого олів'є

На свята, як правило, готується салату багато, але вже через день-два він стає небезпечно несвіжим, а кришити новий у свято ніяк не хочеться.
Але є у нас перевірений рецепт тривалого зберігання (і поїдання:) олів'є.
Основний секрет - вимішувати з майонезом не відразу усю підготовлену масу, а порційно, залежно від потреби.
Отже, нарізаємо всі інгредієнти традиційного «олів'є». Беремо дві емальовані ємкості (велика та менша миски, каструльки тощо). У більшій вимішуємо такі складники: картопля, морква, яйця, ковбаса, зелений горошок (чи кукурудза). У меншій вимішуємо нарізані квашені огірки та цибулю. Тепер – все це в холодильник.
Схотіли свіжого салатику – взяли потрібну кількість суміші №1 та суміші №2, (приблизне співвідношення: 3/1 або 4/1), заправили майонезом, сіллю, перцем, базиліком.
У вигляді сухих сумішей інгредієнти зберігаються кілька днів у фактично свіжому вигляді! А вимішати їх - справа 2-3 хвилин. (Хоча зауважимо, що лікарі радять взагалі не зберігати олів'є більше 6 годин...і, взагалі-то, при будь-якому сумніві треба прислухатись саме до них)
 
І ще один великий плюс: кожного разу, вимішуючи порцію салату, можна урізноманітнити його смак: збільшити чи зменшити частку «гострої» складової (огірки та цибуля, сіль-перець), або додати щось нове. Особливо  свіжий зелений огірочок та подрібнену зелень (петрушку, зелену цибульку, кріп).

Немає коментарів:

Опублікувати коментар