неділя, 8 січня 2012 р.

Безкоштовні чи дешеві sms

пакетні смс від МТС, Київстар - економія коштів

 Найпростіший спосіб безплатно надіслати смс - з відповідних форм на офіційних сайтах операторів: Київстару і Білайну - на сторінці http://www.kyivstar.ua/pl/sms/, МТС - http://www.mts.com.ua/ukr/sendsms.php#a, та life - https://www.life.com.ua/sms/smsFree.html.*


 Але такий спосіб має певні обмеження: 
- до тексту додається ще якесь рекламне повідомлення;
- розмір смс - не більше 70 знаків кирилицею (в МТС лише 38) чи 120-160 латиницею;
- фіксована кількість повідомлень на день (напр., в КСтар - 100 з однієї ІР-адреси, у Life - тільки 3);
- у деяких абонентів заблокована функція прийому повідомлень з інету;
- не вказується відправник повідомлення (часто це важливо, в т.ч. для відповіді).
Є ще й нюанс відкритості – іноді тексти смс з інтернету стають доступними через пошук (десь в кінці 2011 був такий скандальчик с російським Мегафоном і Яндексом).
Крім того, використання такого сервісу не гарантує надійність доставки, і особливо це відчутно у святкові дні (коли потік смс величезний).

Тому саме на свята практикую відправку «традиційних телефонних» смс. Але якщо вони об’ємні (віршоване вітання кирилицею займає 3-5 одиничних смс-ок) і численні, то трохи фінансово затратно.
На ці новорічні свята виявив, що знімає з рахунку більше очікуваного, тому пішов на офіційні сайти операторів з'ясовувати подробиці. Найбільше «порадував» мтс – зараз для більшості тарифів ціна 1смс з податками 52-53 копійки (у кс-42), але ще й платний звіт за доставку – 3 копійки (знімають протягом кількох годин після відправки).

Втім, є деякі тарифні плани з купою безкоштовних смс, а також можливість замовлення пакетів смс (цією можливістю я й скористався).
Отже, в Київстарі можна замовити 50 смс на день (але тільки на свої номери – КС, Діджус і Білайн). За замовлення – 1 грн., а потім додатково по 1 грн за кожен день користування. Замовити можна, ввівши комбінацію *100*75*1#, або по тел. 477*15*. Я замовляв по номеру, «голос» повідомив, що ціна 1,87 грн., і «про підключення ви будете поінформовані за допомогою смс». Ціна 1,87 трохи збентежила, але зняло 2,00 грн. (потім зрозумів, що це 1,87+7% збору у пенсійний). Перевірив по комбінації *119# – нарахували миттєво (обіцяли «протягом доби»), а смс про це прийшла десь за 10хв. Успішно використав ті смс, а наступного дня знову нарахували 50, знявши рівно 1 грн. Надалі вже це не було потрібно, то й відключив ту послугу за тим же номером 477*15* (або можна через *100*75*2#).

В МТС замовлення пакетів смс дорожче, зате вони для всіх українських операторів. Пропонуються пакети з 20смс (6 грн.), 50смс (10 грн.), 100смс (15грн.) і 200смс (20 грн.). Очевидно, що «оптом дешевше»–ціна 1 смс в пакеті за 6грн. буде десь 32 копійки, за 10 грн. – 21 коп., за 15 грн. – 16 коп., а за 20 грн. – біля 11 коп. (до вказаної ціни додається ще 7% збору, тож, напр., пакет з 200смс буде коштувати 21,4 грн.). Для замовлення кожного пакета є своя комбінація (mts.com.ua/ukr/sms_package.php). Я вибрав пакет 100 смс – для цього ввів на телефоні *101*100# і клавіша виклику. Через секунд 20 на екрані висвітилось «Zamovlennia na aktyvatsiiu SMS-Paketu vykonano. Vartistzamovlennia spysano z Vashogo rakhunku. MTS». Смс-ки відразу з’явились (перевірити можна через *101*03# і клавіша виклику). Суттєва перевага у порівнянні з КС – термін дії 30 діб (а не одна).
У life теж бачив схожі послуги – 125 смс за 15 грн.на всіх операторів або ж 500 смс за 20 грн. тільки на life. Але зараз не є їх абонентом, тож цим не користувався і, відповідно, описувать не буду.
А взагалі такий спосіб дозволяє суттєво таки зекономити у дні «масових вітань»…

*Є ще чимало «сторонніх» сайтів, які пропонують надсилання безкоштовних смс, але всі вони, як я розумію, використовують ті ж самі  сервіси офіційних операторів. Втім, можливо, деякі з них можуть стати в нагоді як «джерело іншої ІР» для надсилання, чи як нормальний інформаційний довідник по безкоштовних смс (наприклад http://smssender.org.ua)

Немає коментарів:

Опублікувати коментар