четвер, 16 лютого 2012 р.

Кілька способів поповнити рахунок мобільного телефона

Перелік наведених тут способів далеко не вичерпний, пишу лише про те, чим сам користувався (й переважно користуюсь). У більшості з наведених сервісів комісія мінімальна або відсутня (принаймні на час написання).
Оновлено 01.06.2013
Отже, розглянемо поповнення:

- за Webmoney
- через Приват-24
- через банкомати
- через BASS-термінали
- у авторизованих точках продажу

1) поповнення телефону за Webmoney (завжди є стандартна комісія 0,8%):
а) довгий час користувався popolni.biz, все швидко, якісно, і без своєї комісії. Після поповнення висилається повідомлення на емейл (з номером і сумою) – це вже можна розглядати як своєрідний «чек».  Але якось вони день чи два не працювали (про що, до речі (і до честі), завчасно попереджали), то я нашукав трохи інших варіантів. Втім, думаю, цей сервіс і надалі лишається нормальним (БЛ більше 650);
б) pintorg.com.ua (БЛ>1200). Тут трохи ширший перелік операторів + можливість поповнення за WMU, WMZ, WME, WMR. Щоправда, за чужі валюти виходить, здається, трохи дорожче, ніж за офіційним курсом. Після поповнення пише просто «Ваш счет пополнен» (чи там «проверка состояния трансакции»), але є окремий розділ «історія покупок», де вся інформація (дати, суми, номери) зберігається (але заходити треба, авторизувавшись через Вебмани). Комісія часом буває, - залежить, як я розумію, від умов і терміну договору з оператором. Раніше, напр., на МТС і life націнки не було, на КС – 1% (за 30грн.-30,3 WMU), на коди поповнення Utel –  навіть на пару копійок дешевше ваучера. Тепер на МТС теж є комісія, 1%, але не менше 30 копійок. Я особисто поповняв десятки разів (Київстар, МТС, Інтертелеком і CDMA-Україна), і проблем не було, все надходило швидко, переважно за секунди;
в) я щось не користувався, але багато радять сервіс telepay.wmtransfer.com. Здається, це «корінний» сервіс від системи Webmoney, що повинно свідчити про його надійність. Про особливості можна почитати, наприклад тут

2) через Приват-24: заходимо, авторизуємось, вибираємо «Мобильная связь» або "Услуги связи"- «Пополнить мобильный» (відсутність української засмучує…, але певний час радувала відсутність комісії...). Зараз і на МТС, і на Київстар комісія 0,5грн.

Вводимо потрібний номер і суму, вибираємо, з якої карти заплатити, - і тиснемо «В корзину». Справа зверху в «корзине» беремо «подготовленные платежи» і «оплатить». Приходить смс-ка з кодом платежу, який і вводимо у відповідне поле. Якщо часто поповняти один і той же номер, то навіть не пропонується етап підтвердження через смс. Все. В мене завжди поповнення відбувалось за лічені секунди, але чув, що бувало кілька хвилин.

3) через банкомати. Мабуть, така функція є в усіх  банкоматах українських банків. Я користуюсь зрідка «Приватом» або «Райффайзен-Авалем». Для приватівського банкомату вибираємо в меню «Оплата телефонного зв’язку та інтернет», далі – «Оплата мобільного зв’язку», далі вводимо номер поповнюваного телефона у запропонованому форматі, та суму (можна нерівну), і сплачуємо. Комісія була відсутня, зарахування швидке.
Опис поповнення в банкоматах «Райффайзен банк аваль» є на їхньому сайті. Зрештою, в більшості банкоматів процедура поповнення інтуїтивно зрозуміла.

можна поповнити телефонний рахунок без комісії, від 10 грн
4) через BASS-термінали Приватбанку. Вони стоять у багатьох відділеннях банку та в деяких торгівельних закладах. Поповняти можна готівкою (раніше приймав всі купюри, тепер - лише від 10 грн.) або ж своєю карткою. Треба на екрані вибрати потрібного оператора, ввести номер поповнення, вказати суму і всунути гроші (картку), далі натиснути «Сплатити». Зарахування швидке (хоча десь рік тому бувало до 10 хвилин), комісії не було ніякої (на відміну від айбоксів etc), тепер нема тільки тоді, якщо сплачуєш своєю карткою. В інших випадках - 1грн. Досить зручно. Інколи (але рідко) трапляються якісь збої в системі, і тоді платежі не приймаються. Сподіваємось, що з часом це буде усунуто.

 5) у авторизованих точках продажу (салонах, магазинах і т.д.). Без комісії поповнював у салонах МТС, КС, у «Мобілочці» (не впевнений, що це діє по всій їхній мережі). Заходимо в магазин, питаємо, чи можна поповнити, і чи є комісія. Диктуємо (краще записуєм) свій номер, даємо гроші і чекаємо.  Важливо тут таки, біля продавця, дочекатись поповнення!! Якось знайома так «поповнила» й пішла собі спокійно, а гроші так і не прийшли. Тоді верталась, з’ясовувала, а продавець просто «записала і забула». І ще: в деяких точках продажу (було в нас таке недавно у вагончику «мтс» на ринку) можуть поповнити не «класично», а переказом коштів – а тоді не нараховуються всілякі бонуси і, у випадку з МТС, - не діятиме послуга «Супер».

Див.також:

Безкоштовні чи дешеві sms (про замовлення пакетів смс) 

Бонуси від МТС - як назбирати і обміняти

Про екстра-гроші від Київстару

Про гроші на замовлення від МТС

Немає коментарів:

Опублікувати коментар