пʼятниця, 24 лютого 2012 р.

САМОРОБНІ "ГОРЩИКИ" ДЛЯ РОЗСАДИ

     Ділимося методом вирощування розсади у саморобних одноразових горщиках (який використовував наш батько задовго до появи пластикових контейнерів для таких потреб та інших промислово виготовлених пристосувань).
Отже, потрібно: старі газети (листки), підготована земля, насіння та ящики (деревяні чи з цупкого картону – які вже знайдуться).

http://www.kilka-porad.com/2012/02/blog-post_24.htmlА ще – форма для виготовлення горщиків (див. фото): будь-яка порожня консервна баночка бажаного розміру на ваш вибір із знятою кришкою (прекрасно підійде невелика 50-грамова жестяна  баночка з-під кави чи з-під консервованих горошку, кукурудзи). На наших фото вона із приробленою "ручкою" із дроту (для зручності), але то не обов'язково..


Порядок роботи такий:
1. Готуємо землю: розминаємо, додаємо, якщо є, торфокрихту, пісок, попіл, трішки добрива. Можна, звичайно, використати готову землесуміш з магазину.
http://www.kilka-porad.com/2012/02/blog-post_24.html 
2. Набираємо землі у нашу формочку. Обгортаємо формочку четвертиною газетного аркуша, роблячи ніби копію форми з газети, але перевернуту (дно газетної форми – протилежне до дна справжньої).
http://www.kilka-porad.com/2012/02/blog-post_24.htmlhttp://www.kilka-porad.com/2012/02/blog-post_24.html3. Акуратно перевернули форму із землею, потрясли – і зняли газетний «горщик», наповнений землею. Готові газетні горщики із землею ставимо у ящики (деревяні чи картонні) рядами, що тісно прилягають один до одного.
4. Коли ящик наповнений газетними горщиками із землею – можна і сіяти, що забажаєте: помідори, перчик, баклажани, огірки.
5. Догляд за розсадою – звичайний, поливати слід помірно – і газетні горщики не втратять форму, навпаки, набухла земля з часом їх форму закріпить та зафіксує. (Взагалі форму можна й самому трохи регулювати при закладанні у ящики, зручно робити квадратну)
6. Коли прийде час висаджувати розсаду – робимо це разом з газетним  горщиком. В землі він швидко згниє, а перешкод у постачанні рослини вологою не чинить ніяких.
Найголовніші плюси даного методу:
- коренева система рослин не пошкоджується під час пересадки;
- під час росту розсади вона нормально розвивається та «дихає», на відміну від покрученої розсади у готових пластмасових контейнерах з їх малесенькими та затхлими вічками.  

Немає коментарів:

Опублікувати коментар