неділя, 12 лютого 2012 р.

Як зробити форму зворотнього зв’язку для сайту через GoogleDocs

Форма зворотнього зв’язку – доволі корисна штука для сайту чи блогу. На багатьох сервісах вона вже є вбудована (наприклад, на тому ж Укозі), але у Bloggerі знайти її у готових гаджетах зась. Втім, виявилось, досить легко набрати потрібну форму через гугло-документи.

Отже, заходимо на Документи Google (треба авторизуватись), в колонці зліва натискаємо «СТВОРИТИ», і у запропонованому списку вибираємо «ФОРМА». Відкривається вікно такого вигляду:

step1-2
Заповнюємо відповідні поля так, як хочемо. Наприклад, називаємо «Форма зворотнього зв’язку»; на місці «приклад запитання 1» ставимо «Ваше ім’я», при бажанні ставимо галочку у квадраті «зробити відповідь на це питання обов’язковою». Щоб зробити додаткове поле, тиснемо «Додати елемент» (зліва зверху), і вибираємо зі списку потрібний (найпростіше – «текст»), заповнюємо його. Щоб дати користувачам широке поле для запису свого повідомлення – додаємо елемент «Текст абзацу». Якщо щось із зробленого не сподобалось – наводимо на елемент мишку, і вибираєм «кошик»-видалити, або ж «олівець» - редагувати.

Коли ніби все готово, можна скопіювати код для вставки: на верхній панелі вибираєм «Інші дії-вставити», з’являється віконце з кодом. Копіюємо його, і вставляємо в потрібне місце на сторінці. У Blogger це робиться через «редагувати сторінки»-«редагувати html». Може бути доцільно не відразу опублікувати змінену сторінку, а вибрати «Попередній перегляд». Я, наприклад, виявив, що форма трохи «вилазить» за потрібні поля, то просто замінив у коді число ширини (width) із 760 на 560.

Тепер ніби все готово, але неясно, як же я буду знати, що хтось мені написав через цю форму. Хотілося б, щоб про це повідомлялось поштою. Щоб перевірити, я написав повідомлення на своїй же сторінці контактів. Виявив, що в пошті – порожньо, але саме повідомлення відображається у формі, до якої треба знов зайти через документи. Втім, там же можна трохи оптимізувати – на вкладці «Інструменти» вибрати «Установлення правил сповіщення», і поставити відповідні галочки:
галочками встановлюємо потрібні опції, в т.ч. сповіщення на пошту
 
 Щоправда, при цьому на пошту все одно приходитиме не текст повідомлення, а лише сповіщення «про зміну форми», але принаймні не треба щоразу без потреби заходити в документи.

От і все, результат є, - нехай по-дизайнерськи не ідеальний, але дієво-нормальний).

4 коментарі:

 1. На пошту може надходити повний текст, якщо правильно виставити налаштування

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Можливо, давно не користувавсь... Підкажете, як?

   Видалити
 2. Дякую! Скористалася Вашою порадою, вставила форму у блог. Все вийшло!!!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Спасибі за відгук. Насправді це писалось давно, але радий, що досі працює...Мабуть, є й кращі рішення, але це досить просте і ефективне...

   Видалити