четвер, 8 березня 2012 р.

Як зберегти подаровані квіти якомога довше?

червоні, білі троянди, рожеві тюльпани

Подаровані квіти зазвичай дорогі...І для даруючих, - часто буквально, і для "приймаючих" - як знак уваги. В обох випадках страшенно шкода, якщо вони (квіти) виявляються "одноденками". На жаль, таке трапляється нерідко. Тепер більшість квітів у продажу - заморсько-привізні (переважно з Голландії, але нерідко й з Колумбії чи Еквадору). Вони переживають тривалі перельоти, а потім ще й переїзди (від аеропортів до місць доставки часто сотні кілометрів). Тож часом навіть дивно, як вони все ще гарні у місцевих продавців.

Втім, вони переважно підтримують тривалу свіжість квітів усілякими хімічними засобами. А от вдома, у вазі, квіти в’януть уже дуже швидко. Що ж робити?


Наведені у цьому дописі поради в першу чергу стосуються троянд, але можуть бути застосовані й до багатьох інших квітів.

Отже, план продовження життя тепличним квітам такий:
1. Ставити квіти у місці з нормальною температурою-не біля батарей, не на протязі, не біля плити і т.д. Важливо також намагатись не поєднувати в одній вазі різні види квітів, вони від цього страждають. Кажуть, особливо "агресивна" до "чужих" гвоздика, троянди поруч з нею в'януть набагато швидше.

2. Відразу підрізати стебло знизу на 5-6 см, а якщо воно потемніло – слід зрізати всю темну частину. Можливо, метрові троянди трішки «всохнуть», зате радуватимуть вас довше. Зріз стебла треба робити максимально скошеним-наскільки я розумію, так суттєво збільшується площа поглинання води рослиною. Для деяких сортів достатньо просто акуратно зняти верхній шар ("кору") на висоту 7-8 см з одного боку.

3. Квіти вже прив’яли? Негайно – в купіль! Наповніть ванну або великий тазик, миску водою кімнатної температури. Занурте в ємкість підрізані квіти. Не бійтесь «скупати»  їх з голівками. Тривалість «замочування» - 3-4 год, краще – на всю ніч. Квіти "оживають" майже в 100% випадків. Надалі квіти бажано «замочувати» у такій посудині щоночі, або на час вашої відсутності вдома. Підрізати стебла – в міру потреби (якщо видно потемніння стебла).

4. Воду у вазі краще оновлювати частково, поступово, а не міняти усю заразом. Кожна повна заміна може стати для рослинок "мікростресом".

5. Для кращої стійкості можна вкинути у воду 1-2 таблетки аспірину. Дехто ще пропонує всипати трохи цукру "для поживи", але це, мабуть, не завжди доречно. У нас був випадок, коли вода з цукром у вазі...забродила, що, звісно, квітам здоров'я не додало. Натомість з аспірином "квіткових протипоказань" не помічали.

При дотриманні цих порад навіть найделікатніші тепличні троянди можуть вистояти не менше тижня!
І, нарешті, після відцвітання, обрізані стебла можна спробувати висадити, - спочатку в горщик, а потім і у відкритий грунт (закривши зверху прозорою посудинкою). Шансів на проростання небагато, але вони є! У нас, наприклад, росте вже 5 чудових (і квітучих!) трояндових кущів, отриманих саме таким способом (щоправда, спроб висадки було, мабуть, зо 30). У такому разі життя подарованих квітів продовжується максимально. 

Немає коментарів:

Опублікувати коментар