субота, 10 березня 2012 р.

Приготування "лінивої" капусти

Цю страву ми трошки описували серед поживних і пісних, хоча, треба визнати, поживність її забезпечується лише відповідною кількістю олії:). Втім, така капуста однозначно смачна і корисна.
Отже, спосіб приготування:

1-ий рецепт: «лінива капуста» варена.

Необхідно мати: свіжу капусту, розсіл (з будь-яких маринованих овочів) або спеції для його приготування: оцет, цукор, сіль, чорний перець, лавровий лист, гірчицю, часник.

Готуємо: Капусту (1-2 середні головки) чистимо, розрізаємо на четвертинки, вирізаємо качан. Вкладаємо в каструлю, заливаємо водою, солимо, доводимо до кипіння та відварюємо 30-40 хв. Дехто любить її м’якшою, а хтось – хрумкою, це вже справа смаку.

Зливаємо воду, у якій варилась капуста, а саму капусту заливаємо розсолом ще гарячою. Найкращий результат – якщо розсіл з маринованих помідорів. Додаємо січений часник та мелену гірчицю. Залишаємо страву на кілька годин (краще – на ніч). Тоді, по мірі потреби, витягаємо потроху капусту, зціджуємо розсіл, нарізаємо дрібніше, засмачуємо олією. Поживний салат готовий! З картоплею – смакує чудесно!

А якщо немає розсолу – не біда, його можна замінити маринадом, звареним паралельно з відварюванням капусти, у іншій каструльці: 1.5 літри води + 2 столові ложки солі + 4 столові ложки цукру + лавровий листок і перець + 2-4 столові ложки оцту, додані в момент, коли все інше закипіло (після чого вогонь виключаємо). Капусту можна заливати гарячим маринадом.
Виникає питання: чи не можна поєднати відварювання капусти і приготування маринаду, одночасно в одній каструлі? Ні. Вода, у якій вариться капуста, буде гіркою.Її слід вилити.

2-ий рецепт: «лінива капуста» свіжа.

І ще один маленький рецепт +…Якщо таким маринадом (гарячим) залити свіжу, дрібно пошатковану капусту, а тоді винести в прохолодне місце на 1 день – буде дуже смачний та поживний салат (варіант свіжо сквашеної капусти), із збереженням всіх вітамінів! (ну майже всіх:).

6 коментарів: