неділя, 11 березня 2012 р.

Приготування ПІСНОГО ТІСТА-кілька ОРИГІНАЛЬНИХ варіантів


Опублікувавши на блозі невеличкий список поживних пісних страв та рецепт пісної піци, виявили, що чимало людей шукають також рецепти пісного тіста. Ми і так планували їх навести у статті про «нем’ясні» чебуреки та пісні пиріжки, але тепер вирішили присвятити окремий допис.
Отже, наводимо оригінальні рецепти пісного тіста, які можуть згодитись і для піцци, і для чебуреків, і для солодких пиріжків.


1-ий рецепт:  – пісне дріжджове тісто з горілкою (не варто лякатись, тут це просто як харчова добавка)
Спосіб приготування пісного тіста для чебуреків чи піцци:
Необхідно мати: муку, воду, сіль, цукор, олію, пісний маргарин, дріжджі.
Готуємо:  Місимо негусте тісто:  4 склянки муки + 1,5 склянки води + 2 столові ложки горілки + 2 столові ложки олії + 100 г розтопленого маргарину + по 1 чайній ложці солі та цукру + 50 г звичайних дріжджів або 1 пачка сухих (8 г).
Тісто має постояти в теплі: для чебуреків – достатньо 1 год, для піцци – 3 год, після чого вже можна готувати страву!

2-ий рецепт: ноу-хау – пісне дріжджове заварне тісто!
Спосіб приготування пісного тіста для пиріжків чи булочок:
Необхідно мати: муку, воду, сіль, цукор, олію, пісний маргарин, дріжджі.
Готуємо: Спочатку потрібно перекип’ятити 3 склянки води, 1,5 склянки цукру, 150 г олії. В ще теплу (не гарячу!) масу додати 100 г маргарину і 100 г звичайних дріжджів (або 1 пачку сухих). Додаючи муку, замісити негусте тісто, яке бажано довго вимішувати (30-45 хв). Поставити в холодильник на 3 год, після чого вийняти, формувати, начиняти, пекти…
Якщо начинка передбачається несолодка, до тіста можна додавати менше цукру. З цього тіста можна випікати і булочки без начинки, посипані цукром, корицею, ванількою та какао!

3-ий рецепт: пісне дріжджове холодне тісто!
Спосіб приготування пісного тіста (добре для чебуреків):
Необхідно мати: муку, воду, сіль, цукор, дріжджі.
Готуємо: вимішуємо тісто густотою як на вареники, додавши до муки 50г звичайних чи пачку (8 г) сухих дріжджів, дрібку солі, чайну ложку цукру, 300 г холодної води.
Тісто кладемо в холодильник, накривши. До готування чебуреків можна приступати за 2-3 години, найкраще – щоб тісто ніч простояло в холодильнику.
Це тісто може зберігатись у холодильнику кілька днів, по мірі потреби беремо шматки та щось з них печемо, смажимо…Тісто буде ще краще розпушеним!

За такими рецептами можна приготувати, мабуть, з десятки цікавих і поживних страв…Тож натхнення Вам, і смачного!

Немає коментарів:

Опублікувати коментар