неділя, 22 липня 2012 р.

Як у Wordі виділити та скопіювати лише малюнки

витягування малюнків з ворда
   Оце зіткнувся з такою проблемкою, - треба було витягнути з великого вордівського файла (400стор.) всі малюнки, не чіпаючи тексту і форматування. Малюнків теж було пару сотень, тож копіювати їх вручну геть якось не з руки...
   В процесі пошуку  ніби знайшов таке рішення: в документі вибрати "правка-найти" (Ctrl+F), у віконечку вибрати "больше", далі натиснути "Специальный", і у випадаючому списку вибрати "графічний об'єкт". У рядку пошуку відобразиться символ ^g. Тоді зліва поставити галочку біля "Найти все эементы, найденные в: основной документ". Тоді
задати пошук, і ворд ніби виділяє усі рисунки.
   Все то ніби гарно, але у мене так не вийшло...Очевидно, тому, що рисунки були різноформатні - у тексті, за текстом і т.д.
   І тоді (трохи в розпачі, але все ще у пошуку) я згадав про цікаву АРХІВНУ структуру docx-файлів,  (про яку ми говорили у статті Як прочитати файл docx? "Стаціонарні" варіанти).
Адже, якщо у docx-файлі є якісь графічні об'єкти, то в його структурі створюється папка "Media", де вони окремо й зберігаються!
   Отже,  якщо наш файл у старішому форматі doc, перетворюємо його на docx (у новіших офісах просто "зберегти як" і вибрати потрібне, або ж через онлайн-конвертери). Далі:
- відкриваємо docx-файл не через ворд, а програмою-архіватором (відкриється список із кількох папок та файлу Content_Types.xml);
- відкриваємо папку "word" із цього списку (з'явиться кілька папок та xml-документів);
- відкриваємо папку "Media", - і вже в ній - усі потрібні нам, вже "вільні" рисунки у файлах графічних форматів (png, jpg, emf) з  нумерацією по порядку, від початку документа (назви файлів image 1, image2 і т.д.). І вже з цими файлами робимо що хочемо - виділяємо частинами чи всі разом, редагуємо у графічному редакторі чи створюємо файли pdf, створюємо новий документ чи поправляємо існуючий.

Можливо, це вирішується якось і простіше, але такий варіант теж  нескладний і результативний.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар