середа, 14 листопада 2012 р.

Офіційний сайт Гідрометцентру

Прогноз погоди - то така універсальна річ, яка цікавить кожного.
Раніше (років 30 тому) з ним було усе просто - він був єдиний (надавався лише Гідрометцентром). Тепер же, крім цього традиційного, маємо до десятка своїх і десятки зарубіжних інтернет-ресурсів прогнозу погоди. Кому вірити - справа смаку, або ж звички, або все-таки власного досвіду.

Хоча внутрішній голос підказує, що таки державна гідрометслужба має найбільший доступ до вихідних метеоданих, і, відповідно, повинна б найкраще прогнозувати погоду. Не скажу, що це завжди вдається:), але в цілому я їм довіряю. В будь-якому разі знати офіційну інформацію з першоджерела не лишнє.
(Оновлено 07.2016) Раніше я думав (і тут писав), що сайтів Гідрометцентру є принаймні два -1) meteo.gov.ua  і 2) . meteo.ua. Тепер же очевидно, що єдиним офіційним є перший, той, що
з урядовим доменом .gov.ua (хоча кілька років до цього він був на meteo.com.ua). У заголовку сайту так і пише: "Офіційний інформаційний сервер", а знизу наведені офіційні телефони приймальні Гідрометеоцентру. Сайт представлений українською, є також англійська версія. Російською подані деякі картографічні матеріали.
на сайті офіційна інформація; українська та англійська версія

Основні розділи - "Поточна погода" і "Прогноз погоди" представлені загальними картами України з усередненими значеннями по областях. Для деталізації натискаємо на територію відповідної області. Прогноз погоди поданий лише по тих населених пунктах, де є метеостанція, і лише на 5 наступних днів! Мабуть, так менше ризику не вгадати і отримати претензії (типу "Алло, це Гідрометцентр? Я тут якраз відкачую з погреба вашу "легку хмарність з проясненнями!!!").
Окрім прогнозу, на цьому сайті є ще офіційна інформація про діяльність служби (+перелік платних послуг), дані по агро- і авіаметеорології, штормові попередження, а також всілякі цікавинки - анімовані космознімки хмарності над Україною (розділ "Супутникова інформація"), радарні знімки проходження опадів, шкала комфортності метеоумов для здоров'я людини (http://meteo.gov.ua/ua/33345/comfort/).

Інший сайт - meteo.ua є, власне, комерційним, відповідно більш налаштованим на споживача. Приналежність цього ресурсу до Гідромету вказується так: "Погодні дані надані Українським гідрометеорологічним центром та компанією  Foreca". Однак поки існував ще старий офіційний сайт Гідромету meteo.com.ua, певний час на ньому стояло посилання "нова версія сайту", яке вело саме на meteo.ua.
на відміну від офіційного державного сайту, тут більш розгорнутий прогноз і багато реклами

В будь-якому разі, його інформаційна насиченість приємно вражає. Є повноцінні українська і російська версії, прогноз дається на періоди 7днів, 10днів, 14днів та місяць, фактично по усіх населених пунктах. Крім традиційних параметрів, подається "ймовірність опадів" у %, відчуття температури (буває менше фактичної при високій вологості та сильному вітрі), радіаційний фон території і т.д.
Є також дуже корисні розділи - геомагнітні бурі (прогноз на кілька днів та дані про минулі бурі), архів погоди по станціях з 2003 року, та багато іншого.
В розділі "погодні інформери" є можливість згенерувати собі код метеоінформера для кількох міст та налаштувати його дизайн.
Щодо якості прогнозу - вона переважно висока (хоча, як не дивно, інколи інформація відрізняється від поданої на meteo.gov.ua). Одним з недоліків можна назвати рясні поля реклами (хоча вони досить вдало вписані і, як на мене, не заважають), але це ніяк не зменшує корисність цього ресурсу.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар