пʼятниця, 7 грудня 2012 р.

Пісні голубці (кілька варіантів)Для приготування будь-якого варіанту пісних голубців спочатку відпарюємо капусту. Для цього середнього розміру головку із вирізаним качаном опускаємо в киплячу воду і послідовно знімаємо листки в міру пропарювання. Коли вони трошки прохолонуть, потовщену середню жилку слід акуратно зрізати, - тоді голубці легше загортатимуться.

Підливка, у якій тушкуватимуться голубці: дрібно порізана цибуля підсмажується на олії до золотистого кольору, додаємо столову ложку муки, доводимо до коричневого кольору (при цьому постійно перемішуючи цибулю з мукою). Тоді розбавляємо гарячою перевареною водою до бажаної консистенції. Дуже смачно також додати замість води відвар із сушених грибів (а самі гриби можна в начинку). Більш-менш повноцінно замінити це можуть і кілька подрібнених печериць. За бажанням також можна додати ложку томату, ложку пісного маргарину чи пісного майонезу.

Варіанти начинки:
1) варене пшоно + порізані відварені сушені гриби + засмажка цибулі (з мукою). Сіль, перець, спеції за смаком;
2) відварений рис + (гриби, можна й печериці) + засмажка цибулі з морквою (тут вже можна без муки, а можна і з нею) + сіль-спеції;
3) терта (як на деруни) сира картопля + уже відома нам засмажка.

Закручені голубці складаємо у каструльку, заливаємо підливкою, додаємо води (до рівня покриття голубців). Сіль, перець, лавровий лист за смаком. Тушкуємо після закипання близько години, до розм’якшення капусти.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар