субота, 14 січня 2012 р.

Як очистити список недавніх документів (меню Пуск)

Як правило, у Windows в меню «Пуск» є функція швидкого доступу до недавньо переглянутих чи редагованих файлів. Найчастіше це вкладка «документи» чи «недавні документи», у якій відображаються 10-20 найсвіжіших файлів (текстових, графічних, відео тощо). Іноді, при спільному доступі кількох людей до одного комп’ютера, буває важливо очистити цей список.

Для цього можна вилучати кожен окремий файл списку, ставши на нього правою кнопкою миші і вибравши Delete («удалить»). Але це, по-перше, довго, і, по-друге, не завжди помічне (якщо «свіжих» файлів багато, то після вилучення нібито всіх відображуваних у «недавніх документах», наступного разу на їхнє місце часто стає ряд нових).

Тому ефективніше це робити через налаштування меню Пуск. Для цього стаємо правою кнопкою миші на панель задач (нижню синю) і вибираємо «Властивості» («Свойства»).

четвер, 12 січня 2012 р.

Новорічний "дракон"-смачний і ситний:)

Дехто вважає, що в українців святкування новорічних свят триває "від Романа до Йордана". Але завдяки китайському гороскопу є шанс продовжити його ще й до 23 січня-саме цього дня "по-їхньому" почнеться новий рік, рік Дракона. Всілякі астрологи сходяться на тому, що цю подію слід відзначати ситним новорічним м’ясним столом.
Пропонуємо власний "драконівський" рецепт.
Отже, готуємо фарш,

вівторок, 10 січня 2012 р.

Рецепт "консервації" свіжого олів'є

На свята, як правило, готується салату багато, але вже через день-два він стає небезпечно несвіжим, а кришити новий у свято ніяк не хочеться.
Але є у нас перевірений рецепт тривалого зберігання (і поїдання:) олів'є.
Основний секрет - вимішувати з майонезом не відразу усю підготовлену масу, а порційно, залежно від потреби.

понеділок, 9 січня 2012 р.

СВЯТКОВА РИБНА СТРАВА ЗА 7 ХВИЛИН!

Свята продовжуються, а разом з ними тривають і "виснажливі пошуки" урізноманітненого святкового меню... Що б такого зготувати: смачно і швидко? Колега підказала добру рекомендацію: риба, печена у мікрохвильовці швидка смакота!
Отже, беремо морожену рибину середнього розміру. Підходить: оселедець, скумбрія, тріска і т.д. (ми двічі робили з оселедцем, двічі із скумбрією).
Розморозили, почистили, якщо є молочко або ікра – вклали назад в рибу. Голову варто відкинути. Посипаємо рибку ззовні та всередині будь-якою готовою приправою до риби, сіллю (якщо приправа без солі), поливаємо олією (2-3 столові ложки), вклавши на продовгувату форму (можна – на звичайну оселедницю)*. На годину чи й на довше відставляємо – нехай промаринується.
Далі – у мікрохвильову піч, режим «комбінація» (чергування грілю й мікрохвиль), час – 7-8 хв, потужність – максимальна.
без дольок лимона смак гірший
Оселедець з мікрохвильовки
 Вийнявши рибку, накриваємо її будь-чим, щоб не засохла, трішки охолоджуємо, а тоді ріжемо на порційні шматочки та вставляємо між ними дольки лимона.
скумбрія, печена в режимі "комбі" - гриль+мікрохвилі, 8хвилин
Скумбрія з мікрохвильовки
 Ще хвилин 5 – нехай лимон пустить сік, і можна їсти. СМАКОТА! В роті тане, пальчики оближеш, а на другий день – ще смачніша!

*посудина обов'язково має бути без "позолоти" та всяких інших металічних обідочків-візерунків, - інакше піч буде тріщати, іскрити і може вийти з ладу.

неділя, 8 січня 2012 р.

Безкоштовні чи дешеві sms

пакетні смс від МТС, Київстар - економія коштів

 Найпростіший спосіб безплатно надіслати смс - з відповідних форм на офіційних сайтах операторів: Київстару і Білайну - на сторінці http://www.kyivstar.ua/pl/sms/, МТС - http://www.mts.com.ua/ukr/sendsms.php#a, та life - https://www.life.com.ua/sms/smsFree.html.*


 Але такий спосіб має певні обмеження: 
- до тексту додається ще якесь рекламне повідомлення;
- розмір смс - не більше 70 знаків кирилицею (в МТС лише 38) чи 120-160 латиницею;
- фіксована кількість повідомлень на день (напр., в КСтар - 100 з однієї ІР-адреси, у Life - тільки 3);
- у деяких абонентів заблокована функція прийому повідомлень з інету;
- не вказується відправник повідомлення (часто це важливо, в т.ч. для відповіді).
Є ще й нюанс відкритості – іноді тексти смс з інтернету стають доступними через пошук (десь в кінці 2011 був такий скандальчик с російським Мегафоном і Яндексом).
Крім того, використання такого сервісу не гарантує надійність доставки, і особливо це відчутно у святкові дні (коли потік смс величезний).

Тому саме на свята практикую відправку «традиційних телефонних» смс. Але якщо вони об’ємні (віршоване вітання кирилицею займає 3-5 одиничних смс-ок) і численні, то трохи фінансово затратно.