субота, 10 березня 2012 р.

Приготування "лінивої" капусти

Цю страву ми трошки описували серед поживних і пісних, хоча, треба визнати, поживність її забезпечується лише відповідною кількістю олії:). Втім, така капуста однозначно смачна і корисна.
Отже, спосіб приготування:

1-ий рецепт: «лінива капуста» варена.

Необхідно мати: свіжу капусту, розсіл (з будь-яких маринованих овочів) або спеції для його приготування: оцет, цукор, сіль, чорний перець, лавровий лист, гірчицю, часник.

Готуємо: Капусту (1-2 середні головки) чистимо, розрізаємо на четвертинки, вирізаємо качан. Вкладаємо в каструлю, заливаємо водою, солимо, доводимо до кипіння та відварюємо 30-40 хв. Дехто любить її м’якшою, а хтось – хрумкою, це вже справа смаку.

четвер, 8 березня 2012 р.

Як зберегти подаровані квіти якомога довше?

червоні, білі троянди, рожеві тюльпани

Подаровані квіти зазвичай дорогі...І для даруючих, - часто буквально, і для "приймаючих" - як знак уваги. В обох випадках страшенно шкода, якщо вони (квіти) виявляються "одноденками". На жаль, таке трапляється нерідко. Тепер більшість квітів у продажу - заморсько-привізні (переважно з Голландії, але нерідко й з Колумбії чи Еквадору). Вони переживають тривалі перельоти, а потім ще й переїзди (від аеропортів до місць доставки часто сотні кілометрів). Тож часом навіть дивно, як вони все ще гарні у місцевих продавців.

Втім, вони переважно підтримують тривалу свіжість квітів усілякими хімічними засобами. А от вдома, у вазі, квіти в’януть уже дуже швидко. Що ж робити?


Наведені у цьому дописі поради в першу чергу стосуються троянд, але можуть бути застосовані й до багатьох інших квітів.

Отже, план продовження життя тепличним квітам такий:

неділя, 4 березня 2012 р.

Пісна піца: кілька нюансів рецепту

Потрібне пісне дріжджове тісто+різноманітні варіанти начинки (консервований болгарський перець, лечо, інші мариновані овочі, підсмажена цибуля з морквою, шматочки філе морської риби, шпроти, зелень, пісний майонез та кетчуп до смаку).

Спосіб приготування пісного тіста (детальніше тут):
Необхідно мати:  муку, олію, маргарин на рослинних жирах (підійде «Маселко», «Рама»…та, можливо, всі наші маргарини пісні!), сіль, цукор, дріжджі.
Готуємо: місимо не туге тісто, додавши до муки 0,5 склянки олії, 2-4 столові ложки маргарину, 1 чайну ложку цукру, 0,5 чайної ложки солі, 0,5 стакана води, 50 г звичайних дріжджів або пачечку (8 г) сухих. На 2-3 години тісто ставимо у тепле місце, щоб підійшло.

Надійний сайт для скачування безкоштовних програм - biblprog.org.ua

У моєму рейтингу сайтів із софтом БІБЛІОТЕКА БЕЗКОШТОВНИХ ПРОГРАМ стоїть першою серед українських. Користуюсь вже років чотири, і жодних нарікань поки не мав.
хороший функціонал + ненав'язлива реклама

Основними перевагами сайту можу назвати такі:
-часте, нерідко щоденне (наприклад, для Cureit) оновлення програм до новіших версій, повідомлення про внесені зміни;
-наявність лише вільно поширюваних програм, що дозволяє забути про «неліцензійні» побоювання;
-досить детальний опис основних можливостей пропонованих програм;
-повноцінна українська версія (з людською мовою), поруч із російською;