пʼятниця, 7 грудня 2012 р.

Пісні голубці (кілька варіантів)Для приготування будь-якого варіанту пісних голубців спочатку відпарюємо капусту. Для цього середнього розміру головку із вирізаним качаном опускаємо в киплячу воду і послідовно знімаємо листки в міру пропарювання. Коли вони трошки прохолонуть, потовщену середню жилку слід акуратно зрізати, - тоді голубці легше загортатимуться.

Підливка, у якій тушкуватимуться голубці: дрібно порізана цибуля підсмажується на олії до золотистого кольору, додаємо столову ложку муки, доводимо до коричневого кольору (при цьому постійно перемішуючи цибулю з мукою). Тоді розбавляємо гарячою перевареною водою до бажаної консистенції. Дуже смачно також додати замість води відвар із сушених грибів (а самі гриби можна в начинку). Більш-менш повноцінно замінити це можуть і кілька подрібнених печериць. За бажанням також можна додати ложку томату, ложку пісного маргарину чи пісного майонезу.

Варіанти начинки:
1) варене пшоно + порізані відварені сушені гриби + засмажка цибулі (з мукою). Сіль, перець, спеції за смаком;
2) відварений рис + (гриби, можна й печериці) + засмажка цибулі з морквою (тут вже можна без муки, а можна і з нею) + сіль-спеції;
3) терта (як на деруни) сира картопля + уже відома нам засмажка.

Закручені голубці складаємо у каструльку, заливаємо підливкою, додаємо води (до рівня покриття голубців). Сіль, перець, лавровий лист за смаком. Тушкуємо після закипання близько години, до розм’якшення капусти.

середа, 5 грудня 2012 р.

Кілька варіантів дитячих подарунків на МиколаяІз наближенням свят (і особливо дня Святого Миколая) питання «Що подарувати дітям?» стає дуже актуальним. Ніби кращою відповіддю має бути фраза «увага та любов». І це справедливо, хоча й звучить ніби пафосно. Але, що то за любов без подарунків:)  - принаймні з точки зору дитини! І якщо із стандартним набором «шоколад-цукерки-мандаринки» усе більш-менш очевидно, то із «вагомішими» подарунками бувають вагання й проблеми у виборі. Щоб трошки полегшити це завдання, ми спробували пригадати свій досвід у цьому питанні. Вийшов ось такий списочок подарунків (із "розвиваючим акцентом", для дітей від 5-7років) + орієнтовні ціни:

1) Для пізнання навколишнього світу:
-         бінокль (від 90 грн.), зорова (підзорна) труба (від 150грн.)
 -         мікроскоп. Ми купували саме дитячий (непрофесійний) варіант, але із 100-кратним збільшенням (на фото) і масою «причандаль». 3 роки тому він коштував 160грн., зараз – біля 220 (замовляли у київському магазині оптики lupa.com.ua)
-         набір юного геолога (від 45 грн.)
-         - атлас, рельєфна карта України чи світу
-         - компас (від 45 грн.)
-         - погодна метеостанція (від 270 грн.)2) Для підтримки експериментального духу:
-         набір юного хіміка, фізика, біолога (від 45 до 200грн.)
-         набір для дослідів з кристалами, із мильними бульбашками