пʼятниця, 8 лютого 2013 р.

Якщо не проходить платіж з Приват-24 на Webmoney


Сервіс поповнення Webmoney (WMU) через Приват-24 (опис процедури - тут) є в цілому досить непоганим і прийнятним за вартістю (3% + 50 коп.). (хоча є й дешевші варіанти - ).
Я активно користуюсь цим сервісом десь до 3 років, і переважно все Ок. Але за останній рік  кілька разів траплялись маленькі проблемки, про вирішення яких хочу тут розказати.

Отже, в описі послуги на сайті webmoney.ua пише, що зарахування коштів – моментальне. Переважно так воно і є. Але траплялося й інакше, і тоді ми починаємо хвилюватись...
Як пам’ятаємо, після введення усіх реквізитів і натискання кнопки «оплатить» у Приват-24 через короткий час (десь 15-30 секунд) з’являється надпис «Спасибо. Ваш платеж успешно выполнен».
Але іноді час опрацювання суттєво більший, тоді часто видає помилку про перевищення часу запиту (здається, пише «Error 504 gateway time-out». Це повинно означати, що запит із сайту приватбанку не дійшов (або не повністю дійшов) до сайту агента вебмани (ЛТД «Центр Інтернет-платежів»).

Тоді бувають такі варіанти:

1) попри надпис, все проходить- гаманець ВМУ поповнюється на потрібну суму;
2) платіж не проходить – гаманець ВМУ не поповнюється, але гроші лишаються на картці (до речі, інколи платіж може не пройти просто через вибір іншої карти);
3) «все пропало» - гроші з картки зняті, але на гаманець Webmoney вони не надійшли! 

Коли я вперше зіткнувся з таким варіантом, що гроші «зникли», то не знав, куди правильно звертатись – чи в Приватбанк, чи в Українське Гарантійне Агентство (головна юрособа від Webmoney в Україні) чи власне в центр Інтеренет-платежів.

Здуру звернувся спочатку до банку... Подзвонив кілька разів на гарячу лінію – то ніхто не відповідав (була обідня пора:), то «сейчас я соединю со специалистом по вашему вопросу» - і знову глухо.
Оскільки хотілось вирішити питання швидко, звернувся в чат приватбанку. Ох, це окрема розмова! Спочатку з’являвся один оператор, я викладав суть проблеми, він просив заповнити форму з реквізитами платежу і «Оставайтесь на линии, я соединю Вас со специалистом в Вашем вопросе». Далі півгодини глухо, як в танку. Я - ???- а мені – «извините за неудобства, дождитесь, ­пожалуйста, оператора». Далі, ще за півгодини (рівно через годину (!) після початку спілкування) вже інший оператор зустрічає мене тим же радісним «Вітаю, як я можу Вам допомогти?»!! Терпляче повторюю, вказуючи всі реквізити, а мені знову – «Оставайтесь, пожалуйста, на линии, соединяю Вас со специалистом по данному ­вопросу. заполните, пожалуйста, форму»(!). Далі знов мовчок. Нарешті через 1год40хв вийшов на зв’язок 3-й оператор, який вже «в темі». Він перевірив платіж, сказав, що у них він значиться як успішний, порадив додатково звернутись у підтримку Webmoney, але й сформував у себе запит
("Ваше питання ­прийняте на контроль для детального розгляду нашими фахівцями. Протягом 5 ­хвилин Вам на мобільний телефон прийде СМС повідомлення, в тексті якого, Ви ­побачите номер заявки (ID). За допомогою даного номера, Ви можете ­слідкувати за ходом вирішення Вашої заявки за посиланням: conveyor.privatbank.ua/index.cgi?do=ticket_monitor. На протязі дня буде результат по Вашому питанню")

Отак пройшло майже дві години «відфутболювання» до отримання більш-менш притомної відповіді.
Смс прийшла за хвилину, у ній писало латиницею «Уважаемый клиент. Номер вашего обращения ..... С уважением, Приватбанк». Періодичні заходи за вказаним посиланням «тішили» мене надписом типу «заявка на розгляді» (точного формулювання не пам’ятаю).

Оскільки то мене не дуже заспокоювало, я ще подав відповідну заявку на Укргарант. Звідти відповідь прийшла досить швидко, із порадою «обратиться в "Ценр Интернет Платежей",  по адресу totalinfo@money.ua, предоставив копию квитанции или хотя бы назначение платежа из архива операций по клиенту Приват24.» Я так і зробив. Відповідь прийшла вже за кілька годин. У листі цікавились, чи вже дійшов платіж. Я перевірив гаманець – дійсно гроші були вже зараховані, тож просто подякував за сприяння.

Цікаво, що ще за 2 години отримав смс із номера 10060, від приватбанку: «Уважаемый клиент, (сума) грн. были успешно перечислены на счет получателя (дата)». А ще за кілька годин був дзвінок із дніпропетровського номера, де жіночка питала мене «Вы вчера обращались на горячую линию Приватбанка. ваша проблема уже решена?»...:):):) Як то кажеться, не пройшло й двох діб...

Ну, але в підсумку гроші таки зараховані, я отримав якийсь досвід і вже знав, куди звертатись в таких ситуаціях.
Через кілька місяців знову був випадок, що платіж відразу не пройшов, я вже було швиденько «накатав» звернення, але перед відправленням ще перевірив гаманець – WMU таки прийшли «самостійно». Взагалі вже кілька разів таке траплялось, що моментального зарахування не було, а приходили кошти десь за 2-5-8-12хв. (максимум був 52 хв).

Ще один раз вичікування не помогло, я звернувся в підтримку Webmoney, і отримав таку відповідь: «Так как половина платежей начиная с ... до ... включительно забракована или отказана в проводке - проверить поступление конкретных сумм невозможно без данных процессинга, на текущий момент данные процессинга в выписках отсутствуют, Приват обещал к середине дня исправить ситуацию».
Насправді ситуація дійсно вирішилась і без додаткових звернень (гроші зарахувались), і навіть раніше обіцяного часу.

Ще раз мав проблему незарахування навіть після надпису «Спасибо. Ваш платеж успешно выполнен». Звернувся в службу підтримки Webmoney-UA, і вже за кільканадцять хвилин (хоч і був вихідний день) платіж надійшов, а в моїй пошті з’явився лист із повідомленням про цей факт.

Підсумовуючи все вищеописане з власного досвіду, можна сформулювати такі висновки чи поради:
1) Нікуди гроші не дінуться – знайдуться!
2) Проблема суто технічна, може бути як з боку банку, так і webmoney. Але! – звертатись ефективніше саме в підтримку webmoney – значно оперативніше й спокійніше.
3) Якщо гроші не надійшли, то:
  • - зробіть скриншот процесингового повідомлення (знімок вікна, що вилізло в кінці платежу) та випишіть номер операції з виписок Приват-24 по цій карті (напр., 545568(PB24));
  • - почекайте до 10-15хв. (іноді до години) – кошти таки можуть зарахуватись «самі»;
  • - зайдіть на сторінку зворотнього зв’язку (webmoney.ua-Обратная связь-Ввод и вывод WMU-Ввод WMU-Через терминал, кассу, интернет-банкинг, с карточки), виберіть «средства не поступили в кошелек»
  • - Заповніть відповідну форму – впишіть свою електронну пошту, тему (напр., «Platizh-Privat-24»), при потребі – зроблений скриншот;
  • - у полі «Текст» опишіть дату і час платежу, номер гаманця, номер виписки з Приват-24;
  • - натисніть «відправити», і чекайте відповіді на вказану пошту (в разі потреби подальша переписка ведеться у режимі «відповісти» по електронці).
 Зі свого досвіду можу сказати, що переважно така проблема вирішується досить оперативно і навіть чемно:). Хоча, звичайно, краще, щоб надалі вона не виникала взагалі...
 

 

1 коментар:

  1. В Приват 24, как и в любой другой системе периодически могут возникать сбои. К такому явлению я уже привыкла и отношусь достаточно спокойно. А для того, чтоб увидеть "общую картину" на банковском рынке, я использую систему мониторинга, где собраны интернет обменники http://kurses.com.ua/. Сравнив курс, уже можно определиться где лучше обменять или вывести свои средства.

    ВідповістиВидалити