неділя, 24 березня 2013 р.

Якщо протікає душовий шланг...

Сантехніка у ванній інколи "любить" ламатися. Найчастіше то, мабуть, стосується кранів та змішувачів, але коли-небудь трапляється майже з усіма деталями. (Важливо, щоб це "коли-небудь") наставало не за місяць чи рік після встановлення, а хоча б за 7-10 років).

Я вдома через 1,5 року після встановлення нового душу помітив погіршення "текучості" - на виході з розпилювача-розбризкувача напір води став відчутно меншим. При огляді швидко виявив, що є протікання шлангу у місці, близькому до лійки. Що ж, треба міняти або ремонтувати. Для з'ясування конкретного місця протікання треба шланг розібрати. Чесно зізнаюсь, ніколи цього не робив, але виявилось то нескладно... Для цього відкручуємо гайку з місця кріплення шлангу до насадки (при потребі повністю зняти - також і від змішувача). Далі пробуємо витягнути "нутро" - гумовий/пластиковий шланг (по якому власне й тече вода), що знаходиться всередині ребристої металічної трубки.

Мені це певний час не вдавалось - було "закипіло", але з допомогою викрутки вдалось з певними зусиллями "відклеїти" внутрішню втулку від зовнішньої (не впевнений, що правильно це називаю, але, думаю, з наступних фотографій це зрозуміло). Спробував я потягнути - і побачив тільки маленький "пиптик", відірваний від основної частини. Але акуратно "стягнувши" металічну частину, з'явилась і основна частина шлангу. Ось так це виглядало:


 leak in the shower
Як видно з фотографії, шланг просто перервався, приблизно якраз у місці  найчастішого згинання (саме там постійно крутиться-повертається ручка душової насадки):

leak in the shower

А ще добре видно сліди від якісної води:)...
Що робити далі з шлангом? Очевидно, міняти. Але я спробував якось поправити і цей.
Для цього стягнув і викинув отой верхній відрізочок, і обрізав надірваний край основної частини шланга. Далі треба тісно насадити цей край на верхню детальку. Просто так воно ніяк не хотіло налазити, то трошки нагрів кінець шланга, тримаючи дещо поодаль від вогню на плиті. Він трошки розм'якшився, і вже легко наліз:

showerhose

Можливо, варто було б ще обмотати місце насадки якимось шнуречком чи ниткою, але воно й так сиділо вже непорушно.
Запихаємо шланг назад у трубку, прикручуємо на місце, і, - УРА, все працює і не тече!!!
Щоправда, були побоювання, що буде недобре через значне покоротшання шлангу... Насправді деяка втрата гнучкості дійсно сталась, але дуже мала, якби не знав - може й не звернув би увагу.

Отак я собі радів, що все вдалось. Але пройшло півроку....і ситуація відновилась, причому протікання вже було зразу в кількох місцях. Подумати - воно й не дивно: чим коротший шланг на одну й ту саму довжину, тим сильніше він буде зазнавати всяких деформацій...що і сталось.

Розуміючи, що подальші "обрізання" безперспективні, вернувся до варіанту із заміною. Купив у першому-ліпшому магазині новий шланг за 40 грн. (не вибирав, бо він там був єдиний:)). Продавець хвалив через наявність обмотки, яка ніби не повинна давати внутрішньому шлангу перекручуватись, тріскатись та ламатись. Ось так виглядав цей шланг при покупці:
showerhose
На даний час цей шланг служить вже трохи більше року, нарікань поки жодних нема. Щоправда, зараз, розкрутивши (просто з цікавості) в тому-таки місці побачив, що обмотка трохи роз'їхалась... Але інших "сумнівних явищ" поки не видно. Сподіваюсь, прослужить ще довго.

Отже, в описаному варіанті обрізання внутрішнього шланга допомогло, але ненадовго. Можливо, якби тріщина була ближче до кінця (менше обрізати), то прослужило б довше. Але все-таки краще не морочитись, а відразу поміняти на якісний шланг.

3 коментарі:

 1. Пыдскажыть де купити той шланг який ви помыняли?
  vproduction@i.ua

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. кілька-порад14 червня 2015 р. о 18:32

   Купував на ринку в простому сантехнічному магазинчику. Думаю, такі скрізь повинні бути. Тільки ціна, очевидно, вже не 40 грн. (то було 3 роки тому).

   Видалити
 2. Дякую за пораду все получилось - зремонтував.

  ВідповістиВидалити