понеділок, 18 березня 2013 р.

Пісні картопляні галушки (кнедлики)

Одразу скажемо, що не претендуємо на абсолютну точність назви цієї страви... Впевнені, що десь її називають інакше - галушки, книдлі, кнедлі, палюшки тощо..."Кнедлики" як синонім галушок, очевидно, прийшли до нас із Польщі чи Словаччини... Але з будь-якою назвою ця страва дуже смачна й водночас досить проста.


Отже, необхідні продукти: картопля, мука, олія, цибуля, сіль.

Приготування:  Відварюємо почищену та порізану картоплю у підсоленій воді до готовності.
Юшку зливаємо повністю, картоплю переминаємо в пюре. Коли пюре трохи охолоне, додаємо муку та замішуємо тісто. Приблизне співвідношення картоплі до муки 3 до 1: (насправді даю "на око", то зараз точно не скажу). Найкраще консистенцію тіста відчувати руками – воно повинно бути пружним, але не дуже твердим. Якщо муки буде замало – галушки можуть розварюватись, а коли забагато – будуть твердими. Ідеальна пропорція знаходиться дослідним і досвідним шляхом:).


Тісто ділимо на кілька частин, кожна – розміром з кулак. Руками розкочуємо ці шматки у валики діаметром 2-3см. Далі ріжемо їх на галушки шириною десь 2 см. Галушки кидаємо в киплячу підсолену воду та відварюємо 10 хв. Тоді дістаємо з кип’ятку шумівкою (друшляком) і викладаємо на робочу поверхню (стіл) для підсихання протягом 5 хвилин. Тоді перекладаємо в миску чи каструльку і засмачуємо підсмаженою на олії цибулею, посипаємо до смаку перцем. Перед подаванням до столу бажано дати кілька хв. для настоювання. При бажанні цибулю можна замінити товченим часником (дає ситість).

Галушки чудово смакують і самі, і з тушкованою капустою, і з борщем, і з грибами...Дуже смачно також із якоюсь підливою (томатною, овочевою тощо). Смачного!.


Немає коментарів:

Опублікувати коментар