понеділок, 11 березня 2013 р.

Кілька способів поповнення Webmoney. Відгуки з власного досвіду. Частина 1Особисто я користуюсь системою Webmoney вже більше 7 років, і за цей час чимало всього змінилось – якісь можливості зникли (як, наприклад, придбання WMU-ваучерів у банкоматах Авалю), якісь тільки з’явились, а якісь розвинулись та змінились.
Добре, що зараз більшість способів описані на офіційній сторінці Webmoney в Україні -
http://webmoney.ua/addfunds (шкода лиш, що поки лише російською):
скриншот вікна сайту
 Отож, на тій сторінці досить детально описано процедури, час поповнення та комісії. Я ж просто опишу деякі нюанси випробуваних мною способів поповнення Webmoney.
Почну з того, що офіційно на території України можна поповнити лише WMU – еквівалент гривні. Ще кілька років тому в деяких терміналах IBox можна було також поповнити WMZ (перераховувалось по курсу), але швидко це заборонили. Втім, маючи на гаманці WMU, зовсім нескладно обміняти їх на іншу бажану електронну «валюту» - WMZ (аналог амер.долара) WMR (рос.рубль) чи, наприклад, WME (відповідник євро). Для цього можна скористатись вбудованим в інтерфейс Webmoney сервісом, або ж на біржі обміну wm.exchanger.ru (другий варіант трохи дешевший). Але про це – в окремій статті.
Зараз же розглянем деякі конкретні, апробовані способи.
У цій частині - про термінали, каси та інтернет-банкінг. Отже:
1) поповнення через електронні термінали самообслуговування.  
Процедура: вибираємо на екрані пункт «Webmoney», вводимо номер свого гаманця, кладемо гроші в купюроприймач, тиснемо «Сплатити». Зараз працює до двох десятків подібних систем. Я, наприклад, користувався терміналами E-Pay, Pegas, RegulPay, EasySoft, 24 NonStop, CityPay і, звичайно IBox.
Інтерфейси терміналів CityPay, RegulPay, 24 NonStop, EasySoft, E-Pay, IBox.

Плюси – простота, доступність (є чи не в кожному супермаркеті чи магазині), швидкість зарахування. Можна поповнити будь-який, не тільки свій гаманець.  
Мінус – досить висока комісія – 4-7%, іноді залежить від суми поповнення.  
Нюанси: рідко, але іноді платіж може «зависнути». Хоч в фактично в усіх системах пише, що зарахування миттєве, реально буває кілька годин. 
Сумним рекордом була ситуація з IBox десь три роки тому, коли всі прийняті платежі зависли на пару тижнів (якщо з часом помиляюсь - поправте). Потім, правда, все зарахувалось, але, як то кажуть, «осадок остався». Після цього IBox-и отримали інтерфейс системи Qiwi, комісію втнули 7%, а час зарахування був 2 години. Пізніше таки схаменулись, зараховують дійсно миттєво, стягуючи 5%. Останній рік-два нарікань нема... Недавно стали траплятись і затримки з поповненням через RegulPay. Спілкування з офісом у Дніпропетровську дозволило з’ясувати, що «задержка в 3-4 часа введена с целью безопасности»... 
Колись з якоюсь іншою термінальною системою (чесно – не пам’ятаю, якою) спілкувався 2 дні по мобілці, щоб платіж таки пройшов...В результаті довгих дискусій таки зарахували «вручну»...
Отже, - терміналами користуватись можна, і навіть зручно, але для гарантії обов’язково брати чек. Ну, і я не став би ризикувати великими сумами.

2) поповнення Webmoney в касі банку. Скажу чесно, що раніше навіть не дивився на такий спосіб, бо, попри низьку комісію, час зарахування вимірювався банківськими днями... Тепер же чимало банків пропонують миттєве поповнення:

Як бачимо, комісія при цьому суттєво відрізняється. Найменша із запропонованих – при поповненні у касі Імексбанку – всього 1,5%. Теж дуже низька комісія заявлена в ОТП-банку – 1-1,5%, але для поповнення необхідно спочатку вдома через сайт (авторизувавшись через свій WMID) сформувати заявку (платіжне доручення), роздрукувати її, потім прийти в касу банку з цими реквізитами, і поповнити лише на вказану в заявці суму (більше чи менше хоч на гривню - зась). При цьому зарахування – протягом одного робочого дня.

Особисто я іноді користуюсь поповненням через каси БМ-банку (є практично в кожному обласному центрі), де комісія 2%. За багато разів нарікань не було жодного разу.  
Процедура: підходиш до каси, кажеш «Хочу поповнити Webmoney»; касир питає суму та номер U-гаманця – диктуємо або даємо записаним на листочку; касир перепитує прізвище, на кого зареєстрований гаманець, та називає суму до сплати. Зарахування дійсно миттєве. 
Плюси: низька комісія, миттєве зарахування коштів. 
Мінуси: небагато відділень, поповнення тільки в робочий час, прив’язка до прізвища (не впевнений, чи можна поповнити гаманець без атестата). Для декого мінусом може бути й походження цієї установи (повна назва БМ – Банк Москви:)). 
Нюанси: іноді касир відраджує поповняти в п’ятницю після обіду, пояснюючи якісь нюанси графіку їхньої електронної системи. А взагалі цей спосіб мені дуже подобається.

3) Поповнення через інтернет-банкінг. Це можливо через відповідні системи таких банків: Кредит-Дніпро, ОТП (OTPdirekt), Альфа-банку (My Alfa-Bank), Приватбанку (Приват24) та банку"Національний Кредит". Для мене з описів найпривабливішими видались My Alfa-Bank та OTPdirekt – через низьку комісію та можливість швидкого й дешевого виведення WMU). Однак до Альфа-банку поки просто не дійшов, до ОТП дійшов, але виявилось, що за відкриття рахунку в OTPdirekt треба було разово заплатити 100 грн...Тож на разі користуюсь Приват-24. Процедуру поповнення Webmoney через сервіс Приват-24 ми вже досить детально описували в окремій статті, - дивіться ось тут
Основні плюси – швидкість зарахування, дистанційність (не треба нікуди ходити), не дуже велика комісія. 
Мінуси – знову ж комісійні:) (3%+50коп. – більше, ніж у My Alfa-Bank чи OTPdirekt), авторизованість («неанонімність») поповнень, відсутність українського інтерфейсу. 
Нюанси: дуже рідко, але бувають технічні неполадки, і час зарахування трохи збільшується (див. тут)

У наступній  частині продовження - про власний досвід поповнення Webmoney через платіжні картки, в обмінних пунктах, та за "телефонні" гроші.

4 коментарі:

 1. Гарна та повна підбірка способів, з усіх, як на мене, найзручніше - це інтернет-банкінг.

  ВідповістиВидалити
 2. Дякую за відгук! Підбірка ще не повна:), готуємо продовження. А щодо банкінгу - так, мабуть найзручніше...

  ВідповістиВидалити
 3. Вже довгий час поповнюю через системі Приват 24.
  А щодо "підходиш до каси, кажеш «Хочу поповнити Webmoney» - то не все так просто. Тьотя-касир в Ощадбанку тільки з третього разу зрозуміла чого я хочу. І все одно сказала що таку послугу не надають.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Щодо банку - тут конкретно говорив про "БМ-банк". В інших буває по-різному, теж стикався в деяких з повним нерозумінням такої "дивної" операції

   Видалити