субота, 1 червня 2013 р.

Про засоби для чищення ванни, плитки, сантехніки


Мабуть, ніхто не заперечить, що кухню й ванну потрібно постійно тримати у чистоті, причому підтримувати її треба регулярно. Зараз є, мабуть сотні хімічних (і навіть "нехімічних":)) засобів для таких цілей. Звісно, усіх їх ми не перепробували, але з того, що використовували, свою думку склали, і нею хочемо поділитись. Зауважимо, що то не є рекламою, чи спонуканням до саме такого вибору... Це просто наша суб'єктивна оцінка... Ми використовуємо саме названі засоби (деякі по 6-7 років), але не виключаємо, що є кращі, ефективніші, чи безпечніші. Знаєте такі - поділіться у коментарях.
Отже, унітаз, ванна, раковина та інша сантехніка, а також кахляна плитка дуже добре піддається відмиванню польським засобом «Yplon» (в простонародній транскрипції "уплон", "урлон", і навіть "уклон":), інколи називають його також «Уплон з пальмочкою». Цей густий блакитний гель дійсно видаляє іржу, вапняний наліт та масу іншого бруду, варто лише нанести рівномірно на поверхню, хвилину-другу зачекати і протерти. Ціна засобу в супермаркетах і на базарі – від 16 до 20 грн.
Забиті каналізаційні труби дуже ефективно прочищає засіб «Титан». Якщо мова йде про кухонну раковину чи ванну – гранули «Титан» дуже ефективні. А якщо мова йде про унітаз, де часто труби ще і звужуються за рахунок вапняного нальоту – після застосування
гранул (згідно інструкції на упаковці) варто залити в трубу ще і пляшку гелю «Титан» для чищення сантехніки від іржі та вапна  (добре пом’якшує вапняний наліт, після чого він змивається). Гель «Титан» у блакитній пляшці ставимо на друге місце після «Іплону» також по ефективності проти іржавого та вапняного нальоту на поверхні ванни, унітазу, плитки.
Ціна: гранули «Титан» - в залежності від ваги упаковки, 12 – 20 грн.  Гель «Титан» - 17 – 22 грн.
Чищення пральної машини від вапняного нальоту всередині. Певний час ми додавали для цього спеціальні пом’якшувальні засоби щоразу під час прання, - досить дорого. В інтернеті можна начитатись чимало порад про очищення пральної машинки оцетом чи лимонною кислотою... - страшно:). Але згодом відкрили для себе й інший спосіб і засіб.
Щоб запобігти нальоту в машинці, застосовуємо раз на 6 місяців спеціальне профілактичне «пусте» прання із спеціальним засобом (при цьому пральну машину, без загрузки речей, звичайно,  включаємо на один із якнайдовших її циклів - наприклад, прання сильно забрудненої бавовняної білизни при вищій температурі, додавши у відповідну комірку замість прального порошку отой самий спеціальний засіб). Ми впевнилися в ефективності засобу «Камікс» (що зробиш, знову-таки польського). Ціна – 17-20 грн. Недорога процедура всього раз у півроку – і вапняний наліт на внутрішніх трубах та поверхнях вашій машині дійсно відсутній.
Ось така у нас вийшла невелика підбірка апробованих засобів. Якщо можете порекомендувати кращі, - будь-ласка, напишіть в коментарі.

4 коментарі:

 1. Де я можу купити всі ці засоби

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Кілька-порад28 липня 2013 р. о 11:05

   Ну ми то купуємо це в найближчому до нас приватному магазинчику, що торгує польськими товарами. А взагалі чимало їх є у подібних точках на ринку, деякі бачили у супермаркетах (наприклад, ДЦ), можна й в інтернет-магазинах замовляти (бачили, наприклад, на koshik.ub.ua)

   Видалити
 2. уплон з пальмочкою)))) - не чула такого варіату))

  ВідповістиВидалити