середа, 17 липня 2013 р.

Літній фруктовий бісквіт «Шарлотка»http://www.kilka-porad.com/2013/07/biscuite-charlotte.html«Шарлотка» найчастіше асоціюється у нас із яблуками. Дійсно, з такою начинкою вона виходить чи не найсмачніша. Але влітку, коли є маса фруктів та ягід, можна використати й різноманітні їхні «мікси». Ми, наприклад, пробували яблука з персиками, чорниці з абрикосами. Оригінальним варіантом також є шарлотка з черешнею. Та й взагалі таких варіантів можна придумати безліч!
Отже, для приготування «Шарлотки» нам потрібно:
- форма для випікання (найкраще – класична кругла тортівниця). Ретельно змазуємо її смальцем та злегка присипаємо мукою або сухарями. Можна змащувати й олією, але тоді часто край шарлотки виходить не золотистим, а темним, наче підгорілим
- готуємо вибрані нами фрукти: миємо, очищаємо від кісточок, крупні плоди нарізаємо шматками (абрикоси, наприклад, - на половинки). Фрукти накладаємо на дно форми шаром, крізь який дно не просвічується;
http://www.kilka-porad.com/2013/07/biscuite-charlotte.html
- окремо в іншу ємкість (напр., глибоку емальовану миску) вибиваємо 6-7 яєць. Яйця бажано брати свіжі, з холодильника, кількість - залежно від розміру. Додаємо дрібку солі на кінчику ножа, стільки ж лимонної кислоти, 1,5 склянки цукру. Все це ретельно і довго збиваємо міксером, поки маса не побіліє, трохи загусне, і збільшиться в об’ємі в 2-3 рази. В середньому для цього потрібно хвилин 15. Поки б’ємо цукрово-яєчну суміш, розмішувати можна у довільному напрямку чи й міняючи його, а далі – відповідальний момент:
- додаємо в суміш 1,5 склянки просіяної муки. Муку варто збивати, рухаючи міксером лише в одному напрямку – за або проти годинникової стрілки. Мука вбивається в тісто недовго, 1,5-2 хвилини, до її рівномірного розподілу по бісквітній масі
- після цього тісто швидко виливаємо у форму із фруктами (оскільки воно не надто густе, то й саме рівномірно розподіляється)
http://www.kilka-porad.com/2013/07/biscuite-charlotte.html
http://www.kilka-porad.com/2013/07/biscuite-charlotte.html
 http://www.kilka-porad.com/2013/07/biscuite-charlotte.html
Ставимо шарлотку випікатись у попередньо розігріту духовку в режимі середніх температур (150-180градусів). Приблизний час випікання – 40 хвилин. Перевірку готовності можна провести тонкою дерев’яною шпажкою (навіть дерев’яною зубочисткою). Якщо проткнули шарлотку, і на дереві не лишилось липкого тіста – бісквітний пиріг готовий.
Вийнявши форму з духовки, слід дати їй трохи схолонути, після чого перевернути на піднос або блюдо, «вистукавши» шарлотку із форми (тобто, фрукти мають опинитись зверху). Зверху щедро посипати цукровою пудрою чи й просто цукром, можна трішки корицею.
 http://www.kilka-porad.com/2013/07/biscuite-charlotte.html
Коли бісквіт повністю схолоне – можна нарізати і смакувати. 
http://www.kilka-porad.com/2013/07/biscuite-charlotte.html
Зауважимо, що у нас варіант з абрикосами й чорницею вийшов смачнющий, але кисліший звичайного. Тож, мабуть, в таких випадках із подібними плодами-ягодами можна давати трохи більше цукру. А взагалі кожен різновид шарлотки своєрідний та по-своєму смачний.

Також у нас є досвід приготування бісквітного рулета з бананом - про це ось тут

Немає коментарів:

Опублікувати коментар