субота, 20 липня 2013 р.

Як вигідно обміняти Webmoney - WMU на WMZ, WMR і т.п.? Частина 1.


Однією з переваг системи Webmoney є можливість оплачувати послуги не тільки в національній валюті, а і в еквівалентах рубля (WMR), долара (WMZ), євро (WME), білоруського рубля (WMB) тощо. Хочете замовити якусь покупку в Росії, або ж отримати звідти оплату за свою роботу – без проблем це можна зробити і у WMR, і в WMZ, наприклад.
Але для цього потрібно здійснити обмін цих електронних «валют» (чи то уступки прав вимоги, як це правильно юридично називається). Для цього є цілий ряд пунктів обміну,  є й автоматичні сервіси на відповідних сайтах. Функція обміну є і безпосередньо в інтерфейсі Webmoney – натиснувши на відповідному гаманці правою кнопкою, серед інших відкривається і функція «Обменять». Але треба зазначити, що у цьому, «корінному» сервісі ДУЖЕ невигідний курс обміну, інколи на 10, а то й 20% вищий за офіційний курс обміну «живих» валют. Не скажу, що так завжди, але мені це зустрічалось майже постійно.
Ще один варіант – коли треба щось оплатити за іншу валюту, а у Вас є тільки WMU, на стадії оплати автоматично пропонується вирахувати з гаманця WMU за відповідним курсом (не вигідним, але переважно прийнятним). Однак це відбувається далеко не завжди, і від чого то залежить, толком і не знаю.
Тож з власного досвіду найкращим в плані обміну титульних знаків Webmoney вважаю сервіс wm.exchanger.ru, про особливості роботи з яким і розкажу детальніше.

Отже
, заходимо на головну сторінку сайту:
Тут відображається статистика обміняних знаків за попередній день. На конкретно цьому прикладі бачимо, що за день за гривні WMU куплено 20 тис.доларів WMZ, а продано за гривні 5 тис. доларів WMZ. Тут бачимо трохи дисбаланс (так далеко не завжди), що пов’язано з недавніми подіями щодо ...

Ну, але менше з тим. Нам треба обміняти кілька гривень WMU, щоб купити еквівалент долара WMZ. Щоб подивитись поточні курси, заходимо в розділ «Работать в секции»- Текущие WM->WM, і у верхньому віконечку вибираємо, що на що хочемо поміняти. Нам треба WMZ за гривні, тож вибираємо розділ «хочу WMZ отдам WMU». Вискакує маленьке віконечко з перепитуванням, тиснемо Ок.
Нам відкривається потрібна сторінка у вигляді таблиці із десятками рядочків:

Зверху пише курс (крос-курс за даними НБУ), на цей момент – 7,993, а вже в таблиці самі заявки учасників, які ми можемо вибрати. Найвище розміщена заявка із найвигіднішим ДЛЯ НАС курсом, відповідно донизу – все гірші.
Глянемо на перший рядок:
 


Записи в рядку означають, що якийсь дядько (чи тітка, чи будь-хто з учасників системи Вебмани) пропонує для обміну 11 тис.555 доларів WMZ, і хоче за них отримати 98 тис.330 грн. Це виходить по курсу (колонка «обратный курс») 8,5098. В дужках пише, на скільки відсотків це відхиляється від офіційного курсу (+6,47%).
Бачимо, що це досить дорого..., але вниз по списку пропозиції ще гірші...

Насправді в більшості такого не буває, курс переважно адекватний, за винятком періоду якогось ажіотажу... На жаль, зараз з вебмані саме такий період, після червневого арешту серверів і блокування банківських рахунків Webmoney.UA. – вебманівська гривня трохи знецінилась. Здається, в перші дні після цього курс взагалі підскакував до 9 WMU за 1 WMZ.

Але тут є і якийсь плюс – зворотній курс обміну також завищений, і зараз, наприклад, за один зароблений в інтернеті WMZ можна отримати 8,45 гривень-WMU. Інша справа, що зараз, мабуть, важче ці «титульні знаки права вимоги» вивести в реальні гроші на картку. Але щось купувати в інтернет-магазинах, мабуть, можна так само (або ж поповняти телефон, інтернет тощо).

Але це вже ми відійшли від головної теми.
Отже, якщо кращого курсу ми не бачимо, а обміняти таки треба, то можна йти двома варіантами:
1) клікаємо на саму верхню (найбільш вигідну нам) заявку. Тут варто зазначити, що не треба бентежитись сумою: навіть якщо хтось хоче обміняти 20тис.доларів, а Вам треба тільки 3 долари, система «вділить» Вам з тої суми за вказаним курсом тільки стільки, скільки вкажете (отих 3 долари, наприклад). Кажу це, бо сам раніше наївно шукав у списку тільки підходящу мені суму, а це часом була 10-15 позиція, з суттєво гіршим обмінним курсом.
Отже, вибираємо першу заявку, і нас перекидає на сервіс авторизації:

Вводимо свої дані, якщо все правильно, далі відкривається така сторінка:

 


Тут вказані дані вибраної заявки. Як бачимо, до обміну вже не 11 тис.555, а 11444 доларів WMZ, - тобто, поки ми тут вибирали, хтось вже купив собі з цієї суми 111 WMZ. Але нас то геть не обходить – нам для наших 3 доларів ще хвата:).
Тож далі в активних полях змінюємо дані на потрібні НАМ: у полі «Сколько Вам нужно WMZ» ставимо замість 11444,13 просто 3,00 або, наприклад, із запасом 3,15. Клацнувши після цього мишкою на іншому полі або просто десь збоку, автоматично зміниться і кількість потрібних WMU:
 Як бачимо, з врахуванням комісії нам треба мати на гаманці 27,03 WMU. Якщо нас це влаштовує, то вводимо СВІЙ номер WMZ-гаманця (обов’язково літера Z перед цифрами), і тиснемо на кнопку «Оплатить заявку». (E-mail вводити необов’язково, але якщо введете, то просто на пошту має прийти звіт про обмін).

Далі перепитає, чи ми впевнені, що хочемо обміняти саме стільки і на стільки, і перекине на таку сторінку:
Якщо далі не перекидає автоматично, то тиснемо на «Продолжить»,
далі відкриваєтья традиційна сторінка оплати WebmoneyTransfer (Мерчант), на якій пише приблизно таке:
  "Вы оплачиваете: Товар или услугу: Оплата суммы встречной заявки номер ........ к новой заявке номер 12517414 по обмену 26,81 WMU на 3.15 WMZ. На сумму: 26.81 WMU"


Вводимо необхідні дані (так само, як і оплачуємо будь-яку покупку через вебмани), вибираємо «Платеж подтверждаю», і за секунду оплата здійснена.
Через кілька секунд відбувається повернення на сторінку біржі у такому вигляді:
 І фактично в той же момент на нашому гаманці WMZ з’являється очікувана сума (інколи треба оновити сторінку свого кіпера). За роки користування цим сервісом проблем не мав, лише раз зарахування відбулось не миттєво, а десь протягом години.

ВСЕ, обмін успішно зроблений.

Але в розглянутому варіанті можливий такий нюанс: поки ми вводимо всі ці дані, хтось цю найкращу заявку вже оплатив, і вона зникає (часто це буває, коли міняється невелика сума). Тоді треба вибирати іншу заявку, і наново вводити дані. Причому з новою теж може таке статись, якщо її курс досить вигідний, тоді знову повторювати.
В такому випадку кращим є другий варіант цього ж сервісу, про який - вже у другій частині.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар