понеділок, 19 серпня 2013 р.

Де скачати нові бланки звітності ЄСВ

Форми звітності для підприємців про внески до пенсійного фонду доволі регулярно змінюються, і постійно доводиться шукати нові форми бланків. Здавалося б, в наш час то не повинно бути проблемою, але не все так просто. Через простий пошук Google чи Яндекса часто на перших місцях опиняються сайти із застарілими бланками, які не мають нових версій форм звітності. Поки передивишся - голова обертом.

Свого часу робив собі закладки тематичних бухгалтерських сайтів, що швидко оновлювали, актуалізували свою інформацію. Серед них були, зокрема, такі:

banknews.com.ua/spravochnaya
buhgalter911.com
kchp.com.ua/blanki-otchetnosti
zvitdopfu.com
krolpfu.hmarka.net/doc/pois

(Останній з названих сайтів був просто сторінкою районного управління Пенсійного фонду Кролевецького району, але їхні бланки були не тільки свіжими, а ще й якісно відформатованими (правильні вирівнювання, текст не вилазив за поля, сторінки не налазили одна на одну...). Але, на жаль, щось із тим сайтом сталося - зараз Google не пускає на ту сторінку, кажучи, що там були віруси-трояни...)

Зараз, у серпні 2013, коли оновились форми деяких додатків до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, виявилось, що серед названих сайтів оновлені бланки присутні лише на одному - http://buhgalter911.com/ShowBlank.aspx?f=Res/Blanks/EdSocVznos/otchetnost.xml.

Що добре, - в переліку одразу й відображається, який документ оновлено, а який лишився старим.
Звідти й скачав потрібний ДОДАТОК 4 (у якому доповнено ряд пунктів таблиці 4 і таблиці 5 графами, що стосуються виплат при вагітності й пологах). 

Єдине, що лишилось тут невиправленим - титульний лист Додатку 4, - перелік таблиць звіту лишився таким же, як і був, хоча назви таблиць 4 і 5 змінились.
Таблиця 4 Додатку 4 тепер називається "Нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  на суми грошового забезпечення та на суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами", а таблиця 5 - "Відомості про трудові відносини осіб" (було те саме, але "застрахованих осіб", може то просто описка).

Тож я спробував знайти першоджерело бланків на сайті ПФУ. Одразу скажу, то було не так просто через їхнє меню, але все-таки можливо:). Форми звітності на сайті ПФУ є на цій сторінці, і там, зокрема, змінені форми бланків є у додатках до самої Постанови правління Пенсійного фонду України від 22 липня 2013 року № 12-1, а також у розділі "Додатки до порядку..." (відкривається архів).

Щоправда, і тут сам перелік таблиць звіту теж лишився не зміненим... Але, при бажанні, можна просто вписати оті кілька додаткових слів у відповідні графи титульної сторінки.

В будь-якому разі, сайт Пенсійного фонду таки можна вважати офіційним джерелом, і, при потребі, саме на нього посилатись...


Немає коментарів:

Дописати коментар