середа, 16 жовтня 2013 р.

Виноградний компот із динеюХороший урожай винограду тішить око й серце, але й водночас потребує часу та зусиль для переробки. Частину можна просто з'їсти (але ж скільки його з'їси), частину можна (і варто) використати на вино... але ж хочеться часом взимку і чогось безалкогольного випити:)...
Тоді дуже виручає виноградний сік чи компот. Що з цього краще? - важко сказати однозначно: і сік, і компот мають свої переваги.
Ми раніше переважно закривали на зиму виноградний сік. Чавили його і механічною сокодавкою, і соковаркою/пароваркою. Смак від того трохи різнився, але завжди був досить непоганий (хоча іноді досить різкуватий). Але то досить-таки займає часу та крепко "засинює" весь посуд (довго відмивати).

Кілька років тому спробували паралельно із соком закривати на зиму і виноградний компот. Спочатку до нього було трохи якесь упередження (бо в підсвідомості саме слово "сік" якесь натурально-освіжаюче, а "компот" - щось "переварене безвітамінне"), але ми швидко оцінили його переваги:
- не треба давити виноградні грона, видушуючи сік (економиться час і чистий посуд);
- дуже оригінальний і насичений, але водночас м'який смак (зовсім не різкий, на відміну від соку);
- дійсно
концентрат (взимку можна його розварювати в пропорції один до трьох);
- можна готувати його з винограду, який ні на що більш непридатний – терпкий, різкий, нетоварного вигляду...;
- краще й довше зберігає добрий смак;
- можна усяко експериментувати - комбінувати з різними фруктами, приправами і т.д. (із виноградним соком значно менше таких можливостей).

Ось власне через таке експериментування ми дійшли до ну справді смачнючого рецепту виноградного компоту на зиму, яким тут і ділимося.

Отже:
миємо грона винограду і накладаємо їх у 3-літрові банки на 2/3 ємкості. Всипаємо повну склянку цукру (За смаком цукру можна додати більше). Решту вільного простору у банці заповнюємо шматочками дині (почищеної від шкірки і насіння). Можна зовсім небагато додати й інших фруктів – яблук, трішки малини, апельсин/мандарин. Фрукти повинні заповнювати банку, не доходячи до горловини на 3-4см. Кидаємо туди ж кілька паличок гвоздики, кориці на кінчику ножа (може взимку додати смаку глінтвейну). Наповнюємо банки доверху водою, накладаємо металеву кришку, ставимо у ємкість з водою на вогонь  - для стерилізації. Після закипання тримаємо 30-35 хв. Закатуємо кришки, перевертаємо банки для охолодження й контролю. Потім ставимо в темне прохолодне місце.

Взимку цей концентрат обов’язково розварювати, можна це робити частинами, тоді грона ще повніше віддають свій насичений смак та колір. Цікаво, що диня в такому компоті набуває такого кольору, що можна сплутати із червоним буряком, - то можна з гостями погратись в загадки:).
Звісно, що такий компот не матиме тих вітамінів, що є в свіжому винограді, але за іншими показниками, мабуть, не гірший від соку (який же також вариться!). Принаймні всіляких мікроелементів, пектинів, антиоксидантів повинно бути чимало. Ну і смак просто чудовий!

Немає коментарів:

Опублікувати коментар