субота, 9 лютого 2013 р.

Догляд за кімнатними рослинами. З досвіду боротьби з щитівкою


Майже кожному, хто займається вирощуванням кімнатних вазонів, знайома ця проблема: як побороти щитівку (рос. "щитовка")? Підступний шкідник «окуповує» рослину, нерідко приносимо його з магазину разом з новенькою квіткою (а хто ж знав??), а часто і на сусідні вазони щитівка встигає перекинутися, і ніяке обприскування найсильнішими хімічними засобами не допомагає, бо специфічною є форма ураження рослини цим шкідником.

пʼятниця, 8 лютого 2013 р.

Якщо не проходить платіж з Приват-24 на Webmoney


Сервіс поповнення Webmoney (WMU) через Приват-24 (опис процедури - тут) є в цілому досить непоганим і прийнятним за вартістю (3% + 50 коп.). (хоча є й дешевші варіанти - ).
Я активно користуюсь цим сервісом десь до 3 років, і переважно все Ок. Але за останній рік  кілька разів траплялись маленькі проблемки, про вирішення яких хочу тут розказати.

Отже, в описі послуги на сайті webmoney.ua пише, що зарахування коштів – моментальне. Переважно так воно і є. Але траплялося й інакше, і тоді ми починаємо хвилюватись...
Як пам’ятаємо, після введення усіх реквізитів і натискання кнопки «оплатить» у Приват-24 через короткий час (десь 15-30 секунд) з’являється надпис «Спасибо. Ваш платеж успешно выполнен».
Але іноді час опрацювання суттєво більший, тоді часто видає помилку про перевищення часу запиту (здається, пише «Error 504 gateway time-out». Це повинно означати, що запит із сайту приватбанку не дійшов (або не повністю дійшов) до сайту агента вебмани (ЛТД «Центр Інтернет-платежів»).

Тоді бувають такі варіанти: