четвер, 14 березня 2013 р.

Рецепт "Ліниві голубці"В приготуванні класичних (нехай і нестандартних) голубців найбільш складний і трудоємний  процес – їх загортання (та, мабуть, відварювання капусти). Листки бувають усякі-які, і голубці не завжди гарно формуються. А в результаті, поклавши на тарілку, ми все одно їх переминаємо виделкою. Але є рецепт, який вирішує таку проблему. Хтось цей рецепт називає просто «капуста з фаршем», а у нас з діда-прадіда (точніше з баби-прабаби:) ця страва називається «Ліниві голубці». Вони готуються вдвічі швидше, а смак майже не відрізняється (поживність точно така сама).

Необхідні продукти: свіжа капуста (1-2 середні головки), цибулина, морквина, рис-350г (можна попередньо замочити на 1-3 години в теплій воді), фарш – 700г, сметана, кислі яблука – 3-4, маргарин-100г, олія, сіль, перець та інші приправи до смаку.

Чому миготить виключена лампа?компактна лімінесцентна лампа може мигати, якщо вимикач розриває нуль, а не фазу
Років 5 тому, після ремонту, в кількох приміщеннях своєї оселі ми поставили КЛЛ - компактні люмінесцентні лампи (вони ж «економки», вони ж «флуоресцентні», вони ж «енергозберігаючі»). Вони зараз шалено популярні та досить впевнено витісняють колись звичні лампи розжарювання. Попри беззаперечні переваги (основна з яких – реально менше енергоспоживання), є у них і недоліки. Про це ми ще поговоримо окремо, а зараз – про одну з можливих проблем.

Виявилось, що із 4-х поставлених нами енергозберігаючих ламп (у частині приміщень таки лишаємо звичні «жарівки») дві «блимають», миготять у ВИМКНЕНОМУ стані. При денному освітленні цього фактично непомітно, а ось ввечері чи вночі це миготіння ламп таки заставляє звернути на себе увагу.
Спроба перестановки ламп показала, що «миготливі» лампи «заспокоюються» в інших кімнатах, а, в свою чергу, нормальні лампи «збуджуються» на місці попередніх блимаючих. Отже, проблема не стільки в конкретних лампах, як у електричній підводці до світильника в конкретній кімнаті. 

Пішли за порадою в Інет – на той час (років зо 5 тому) він переважно мовчав з цього приводу. Правда, запам’яталась стаття одного російського аматора, де він за миготінням виключеної люмінесцентної лампи у саморобному пристрої визначав близькість землетрусів:).

Але колега з великим «електричним» досвідом нам детально прояснив ситуацію.
Отже, виключена лампа може миготіти в таких випадках:

понеділок, 11 березня 2013 р.

Салат із селери

Селера (рос. - сельдерей) є надзвичайно поживною і корисною рослиною. Містить чимало вітамінів (зокрема, вітаміну С та каротину) та мікроелементів, ефірних олій і т.д. Кажуть, що вона також запобігає старінню, та збільшує "чоловічу силу":). Щодо останнього - хто-зна, але що всяких корисних речовин в селері багацько - то таки факт.

Готують селеру різними способами - і смажать, і варять, і тушкують. Але, звісно, найкорисніша вона у свіжому вигляді. Тож пропонуємо випробуваний рецепт салату із свіжого кореня селери.

Кілька способів поповнення Webmoney. Відгуки з власного досвіду. Частина 1Особисто я користуюсь системою Webmoney вже більше 7 років, і за цей час чимало всього змінилось – якісь можливості зникли (як, наприклад, придбання WMU-ваучерів у банкоматах Авалю), якісь тільки з’явились, а якісь розвинулись та змінились.
Добре, що зараз більшість способів описані на офіційній сторінці Webmoney в Україні -
http://webmoney.ua/addfunds (шкода лиш, що поки лише російською):
скриншот вікна сайту
 Отож, на тій сторінці досить детально описано процедури, час поповнення та комісії. Я ж просто опишу деякі нюанси випробуваних мною способів поповнення Webmoney.