четвер, 21 березня 2013 р.

Риба смажена з овочами - нюанси рецептуДля страви потрібні 1-2 морожені рибини середнього розміру (хек, мінтай і т.п.), 1-2 великі цибулини і морквини, 2 томати (або паста, кетчуп).
Рибу нарізаємо порційними шматками, посипаємо приправою «до риби», сіллю, обкачуємо в муці та підсмажуємо на сковороді на досить сильному вогні з обох сторін. Викладаємо рибу на тарілку, а на сковороду, в олію, у якій смажилась риба, кладемо порізану кільцями цибулю. Коли вона підсмажиться до золотистого кольору, додаємо крупно потерту моркву. Овочі під час смаження постійно помішуємо. За 3-4хв. туди ж кришимо дрібно помідори (за їх відсутності – 1-2 ложки томату), і смажимо ще 3-4хв. Солимо і перчимо овочеву суміш до смаку, додаємо лавролист. Тепер повертаємо на сковороду попередньо підсмажену рибу. Акуратно вимішуємо все таким чином, щоб риба занурилась під овочі. Можна додати кілька столових ложок води (якщо овочі не надто соковиті). Закриваємо сковороду щільною кришкою та зменшуємо вогонь до мінімуму. Нехай страва «томиться» на такому вогні хвилин 15, а потім ще з пів години настоюється в закритій сковороді вже без вогню.
Але найсмачнішою ця риба буде вже на другий день, коли повністю захолоне. Багатьом ця страва смакує також із додаванням консервованого зеленого горошку і (або) печериць.

середа, 20 березня 2013 р.

Якщо "зникає" головна панель у Word (2007-2010)

Не секрет, що новіші офісні пакети від Microsoft мають суттєво інший інтерфейс, ніж в попередників. Я, наприклад, досі не можу звикнутись із ним, і надаю перевагу Office-2003. Але, що поробиш, все частіше приходиться працювати з новими продуктами, і там постійно гарячково шукати якісь прості й зрозумілі функції, які раніше ж "були ось тутечки" :). Як правило, знаходиш, ніби й все просто, але все ж незвично.

В конкретному прикладі, про який зараз розкажу, ніби все настільки очевидно й просто, що ніби й писати нема про що... Але, знайшовши те просте рішення раз, через рік його забувся... Тож, зробивши це ще раз, варто закріпити написанням:). І сам запам'ятаю:), і може, й ще комусь поможе...

Отже, іноді в Word-2007-2010 (можливо, й у 2013, - не пробував) зникає у верхній частині головна панель інструментів, приблизно отак:

понеділок, 18 березня 2013 р.

Пісні картопляні галушки (кнедлики)

Одразу скажемо, що не претендуємо на абсолютну точність назви цієї страви... Впевнені, що десь її називають інакше - галушки, книдлі, кнедлі, палюшки тощо..."Кнедлики" як синонім галушок, очевидно, прийшли до нас із Польщі чи Словаччини... Але з будь-якою назвою ця страва дуже смачна й водночас досить проста.


Отже, необхідні продукти: картопля, мука, олія, цибуля, сіль.

Приготування:  Відварюємо почищену та порізану картоплю у підсоленій воді до готовності.

неділя, 17 березня 2013 р.

Зручне копіювання тексту з pdf-документів

Про формат pdf ми вже говорили неодноразово (в т.ч. про те, як просто створити pdf-документи з інших форматів), і, мабуть, ще не раз будемо звертатись до цієї теми.

Конкретно зараз хочу розказати про свій досвід вирішення такої проблеми – при копіюванні тексту з pdf-документа він (текст) у Ворді став відображатись без пробілів, ось так:
 текст из pdf без пробелов
Оскільки скопіювати (для подальшого перекладу) треба було сторінок зо 100, перспектива вручну проставляти десятки тисяч пробілів явно не радувала:(.
До речі, іноді буває й зворотна ситуація – при перенесенні тексту із pdf у Word пробілів стає «забагато» - вони нещадно розривають слова на склади або й на просто «абракадаблені» буквосполучення...(це все через особливості «графічного сприйняття» формату pdf).

Отож, я став шукати якийсь автоматизований шлях «нормалізації» копійованого тексту.
В принципі, мабуть нормально з цим справляється FineReader, але хотілось знайти якусь легку безкоштовну програму...