середа, 27 березня 2013 р.

Топ-50 калорійних пісних продуктів

В період посту (та й не тільки) ми часто вишукуємо якусь альтернативу м'ясним і жирним стравам...Багатьом здається, що за поживною цінністю серед пісних страв такої альтернативи нема. Насправді ж калорійного пісного харчу є чимало. В одному з колишніх дописів ми наводили невеличкий список поживних пісних страв, а зараз пропонуємо список із 50 калорійних пісних продуктів. В чому різниця? - під продуктами в цьому випадку ми маємо на увазі те, що можна просто купити, а не готувати (або ж купити й швидко зготувати - як, наприклад, макарони чи гречку:).

Дані по калорійності продуктів є у сотнях різних довідників, в тому числі і в інтернеті. Ми користувались кількома, пробували вивести щось середнє між ними та з прочитаним на багатьох упаковках. Але поручитись за повну достовірність цих даних ми не можем. Деякі з наведених позицій і у нас викликають сумнів:) - як, наприклад, 13-е місце мандаринового соку  (можливо, зумовлене тим, що ця інформація взята із сайту виробника соків...хоча у решті їхня таблиця калорійності різних страв дуже зручна й інформативна - freshfactory.ua/calories_table).

Так само очевидно, що продукти різних сортів, різних виробників можуть суттєво відрізнятись за калорійністю (як, наприклад, олії, пісний майонез, маргарин і багато іншого). Але в цілому цей список, думаємо, досить адекватно відображає поживність більшості з наведених тут, переважно цілком доступних продуктів.

Ми посортували вибрані пісні продукти (з калорійністю вище 200 кілокалорій) від більшого до меншого, та спробували це якось візуалізувати. Ось що з цього вийшло (зображення клікабельне):

неділя, 24 березня 2013 р.

Якщо протікає душовий шланг...

Сантехніка у ванній інколи "любить" ламатися. Найчастіше то, мабуть, стосується кранів та змішувачів, але коли-небудь трапляється майже з усіма деталями. (Важливо, щоб це "коли-небудь") наставало не за місяць чи рік після встановлення, а хоча б за 7-10 років).

Я вдома через 1,5 року після встановлення нового душу помітив погіршення "текучості" - на виході з розпилювача-розбризкувача напір води став відчутно меншим. При огляді швидко виявив, що є протікання шлангу у місці, близькому до лійки. Що ж, треба міняти або ремонтувати. Для з'ясування конкретного місця протікання треба шланг розібрати. Чесно зізнаюсь, ніколи цього не робив, але виявилось то нескладно... Для цього відкручуємо гайку з місця кріплення шлангу до насадки (при потребі повністю зняти - також і від змішувача). Далі пробуємо витягнути "нутро" - гумовий/пластиковий шланг (по якому власне й тече вода), що знаходиться всередині ребристої металічної трубки.