субота, 20 липня 2013 р.

Як вигідно обміняти Webmoney - WMU на WMZ, WMR і т.п.? Частина 2.

ПРОДОВЖЕННЯ. Початок дивіться ТУТОтже, розглядаємо інший (як на мене, зручніший) варіант обміну різних знаків Webmoney на сервісі wm.exchanger.ru
Отже, 2й варіант. Тут ми вже не вибираємо чиюсь заявку, а ставимо свою. Це може здатись складніше, але насправді все просто:
- Заходимо на  wm.exchanger.ru. В меню справа обираємо «Поставить новую заявку»
- Проходимо авторизацію (якщо ще не заходили в цьому сеансі під своїм ідентифікатором WMID)
- заповнюємо нововідкриту сторінку:


тут обираємо, що на що ми хочемо міняти (нам зараз треба долари за гривні, тож вибираєм WMU на WMZ)
Із наступних полів треба заповнити, скільки нам треба WMZ, і скільки ми готові за них віддати. Наприклад

Як вигідно обміняти Webmoney - WMU на WMZ, WMR і т.п.? Частина 1.


Однією з переваг системи Webmoney є можливість оплачувати послуги не тільки в національній валюті, а і в еквівалентах рубля (WMR), долара (WMZ), євро (WME), білоруського рубля (WMB) тощо. Хочете замовити якусь покупку в Росії, або ж отримати звідти оплату за свою роботу – без проблем це можна зробити і у WMR, і в WMZ, наприклад.
Але для цього потрібно здійснити обмін цих електронних «валют» (чи то уступки прав вимоги, як це правильно юридично називається). Для цього є цілий ряд пунктів обміну,  є й автоматичні сервіси на відповідних сайтах. Функція обміну є і безпосередньо в інтерфейсі Webmoney – натиснувши на відповідному гаманці правою кнопкою, серед інших відкривається і функція «Обменять». Але треба зазначити, що у цьому, «корінному» сервісі ДУЖЕ невигідний курс обміну, інколи на 10, а то й 20% вищий за офіційний курс обміну «живих» валют. Не скажу, що так завжди, але мені це зустрічалось майже постійно.
Ще один варіант – коли треба щось оплатити за іншу валюту, а у Вас є тільки WMU, на стадії оплати автоматично пропонується вирахувати з гаманця WMU за відповідним курсом (не вигідним, але переважно прийнятним). Однак це відбувається далеко не завжди, і від чого то залежить, толком і не знаю.
Тож з власного досвіду найкращим в плані обміну титульних знаків Webmoney вважаю сервіс wm.exchanger.ru, про особливості роботи з яким і розкажу детальніше.

Отже

середа, 17 липня 2013 р.

Літній фруктовий бісквіт «Шарлотка»http://www.kilka-porad.com/2013/07/biscuite-charlotte.html«Шарлотка» найчастіше асоціюється у нас із яблуками. Дійсно, з такою начинкою вона виходить чи не найсмачніша. Але влітку, коли є маса фруктів та ягід, можна використати й різноманітні їхні «мікси». Ми, наприклад, пробували яблука з персиками, чорниці з абрикосами. Оригінальним варіантом також є шарлотка з черешнею. Та й взагалі таких варіантів можна придумати безліч!
Отже, для приготування «Шарлотки» нам потрібно:

вівторок, 16 липня 2013 р.

Огірки малосольні - наш рецепт

http://www.kilka-porad.com/2013/07/lowsaltedcucumbers.html
Малосольні огірки - це суперлітня страва, - і до молодої картоплі, і в прикуску до борщу, і до сала з горілкою (ну, це на любителя). Крім відмінного смаку, ця страва ще й дуже корисна, - адже огірки зберігають при цьому усі  вітаміни та мікроелементи.

Готуються малосольні огірки досить просто:
На 3-літрову банку потрібно: 100г солі (стопка на 100 мл), сіль розчинити у 1-1,5л холодної некип'яченої води (найкраще джерельна, або кринична вода...якщо без варіантів - то, звісно, й воду з під крана, але на смакові якості то таки впливає...). закладаємо у цю ж банку помиту і подрібнену зелень: 2-3 великих стебла кропу (разом і з листям, і з насінням), 5-10 листків вишні, 2-3 листка хрону, 2-3 листки смородини, лавровий листок. Набір зелені може бути й іншим, (можна додавати петрушку, селеру тощо) це справа смаку, але обов'язковими таки є кріп та часник. Додаємо кілька горошин чорного і духмяного перцю (але можна й меленого). Чистимо і дрібно нарізаємо в банку головку молодого часнику (можна і з стеблом та зеленню. Якщо головки ще маленькі - взяти їх кілька).
Тепер у підготовлений розсіл із зеленню та спеціями закладаємо

понеділок, 15 липня 2013 р.

Про літнє обрізання винограду

http://www.kilka-porad.com/2013/07/crop-of-grapes-in-vegetation.html
Цей допис буде не зовсім із власного досвіду, а скоріше просто «книжний». Але написати його мене змусила досить велика кількість саме літніх запитів типу «Коли обрізати виноград», які спрямовувались на сторінку нашого сайту, присвячену щорічному осінньо-весняному обрізанню винограду. До цього я, чесно кажучи, і не дуже вникав в те, що літом з виноградом теж щось ще треба робити. Бувало, що «симптоматично» обламував пагони, що задирались «куди не треба», або ж починали вражатись якоюсь хворобою, але цілеспрямовано нічого такого не робив...

Тепер же зацікавився цим питанням, і став далі штудіювати вже згадувану в тому дописі книгу «Виноградарство» (автори Дудник М.О., Коваль М.М., Козар І.М., Лянний О.Д., Хреновськов Е.І., скачував звідси). Цьому питанню там присвячений цілий 10й розділ – «Операції із зеленими частинами куща». І цих операцій, виявляється є до десятка – кільцювання пагонів, підв’язування, обламування, прищіплювання верхівок, чеканка, пасинкування, проріджування листків та ягід у гронах і т.д. Якісь із цих дій проводяться одинаково для різних сортів, а якісь – суто індивідуально. Тож для повноцінної консультації раджу таки перечитати професіоналів, а тут я спробую тільки коротесенько узагальнити. 
Отже:
1) обламування зелених пагонів. Проводиться досить рано, тоді коли вони досягають