середа, 30 липня 2014 р.

Як НЕправильно підв’язувати помідори

Домашні помідори зазвичай набагато смачніші за "фабричні", і на ринку, буває, вдвоє дорожчі. І це зрозуміло - адже для їх вирощування затрачається багато часу й зусиль.
Одна із таких затратних операцій - підв'язування томатних кущів. Від того, як воно зроблено, залежатиме їхня механічні стійкість, провітрюваність (і стійкість до фітофтори), швидкість достигання самих плодів і т.д.
При цьому можна наробити і невірних кроків... В мене таке траплялось, тож хочу поділитись досвідом своїх помилок  - щоб уникати їх надалі.

Отож, мій рейтинг помідоропідв’язних:) помилок:
1) поранення кореня при забиванні кілочків.
Така ситуація буває, коли кілочок забивати саме з того боку, у який укладався корінь при висадці розсади. Ймовірність мала, але буває... Особливо тоді, коли здійснюється висадка розсади "лежачи".

Як уникнути? - при висадці укладати корені усіх кущів в одну і ту ж сторону, а при підвязуванні кілки забивати з іншого боку (краще не протилежного, а сусіднього); забивати кілки не в безпосередній близькості від стебла, а за 7-10см.

2) використання синтетичного шнурка. І хоч така практика зараз наймасовіша, вона помилкова. По-перше, при терті стебла помідора об цей шнурок воно (стебло) може сильно пошкодитись, і навіть перетертись-зламатись. Ось вам приклад, як таким чином підвязаний  торік мною кущ добряче постраждав:
http://www.kilka-porad.com/2014/07/tomato2.html

По-друге, не зважаючи на ніби-то міцність синтетичного шнура, він складається із десятків-сотень дрібних волокон, які таки легко перетираються!  Тому досить швидко "на природі" такий шнурок стає троха "погризеним". З власного досвіду знаю, що на наступний сезон більшість торішніх шнурків вже не придатні. Але то ше не все - оті надламані шматочки синтетичного волокна конкретно засмічують землю. Зібрати їх майже нереально (непомітні і заморочливо), а в грунті вони роками не розкладуться... Так що це ще й екологічно неправильно, от.
Як уникнути? - користуватись стрічками з натуральних тканин. Як варіант - розрізати/роздерти на смужки стару наволочку, сорочку тощо.

3) спроба "масового" підв'язування. Отак я торік хотів зекономити кілочки для підвязувань, і вирішив забити тільки по одному з двох країв висадженого рядка, натягнувши шнура вздовж рядка з двох сторін кущів. Пробував я таке в різних варіантах на різних рядках ( і зверху, і з боків, і обв'язуючи кожного корча), але скрізь результат був невтішний - якісь стебла з часом поламались, якісь знов попадали-понахилялись, якісь позаплутувались. В результаті урожай був десь вдвічі менший від ділянки, де кілочки не економились:)
Як уникнути?- ну тут очевидно: кожному корчу - по окремому кілочку. Але якщо таки пробувати в'язати цілий рядок до 2-3 кілків - можливо, варто спробувати з широкою смугою тканини по нижньо-середній частині кущів (краще триматиме?)... От, бачу, що таки не полишає мене ця ідея економії:))

Ось такі мої "неправильні поради". Мабуть, професіоналам вони здадуться смішними, але це таки мій власний досвід, який може комусь та й згодиться

1 коментар:

  1. Ну але дехто каже що цілими рядами - нормально:
    "Подвязываю при помощи шпагата целиком весь ряд, а не отдельно каждый куст. Получается очень быстро и помидоры хорошо держатся. На концах ряда вбиваю поглубже стальные трубы чтоб под тяжестью не упали. По мере роста делаю вторую и третью подвязку" http://s59.radikal.ru/i163/1207/43/700e8e4cee8e.jpg

    ВідповістиВидалити