середа, 3 вересня 2014 р.

Як свердлити й не смітити:)

Коли свердлити отвори в цегляній стіні, назовні викидається шмат "будівельного сміття" - розкришеної цегли, штукатурки. Якщо отвір робиться трохи на висоті, запилити можна багато. Акуратно змести тяжко, вологе прибирання теж не завжди підійде (особливо якщо на якійсь тканині). Чимало робітників тим геть не переймаються, а от хазяї осель - таки так.
Найпростіше, що можна зробити - щось підкласти/підстелити. Я часто підкладав знизу просто листок паперу А4. Але якщо дійсно високо, а листок на підлозі - можна на нього й не "поцілити". Найкраще таку підставку мати безпосередньо під свердлом. Якщо є напарник - може потримати (хоч незручно).
Недавно на форумі "країна майстрів" побачив теж цікаве рішення: приклеєно-відгорнута смужка широкого скотчу:
Плюс - відразу під свердлом і не треба тримати, мінус - ширини скотчу може не хватити:)

Подумав, що, по ідеї, для таких цілей мали б бути до перфораторів і зйомні насадки-сміттєзбірники. Уявляв собі як прикріплену до корпуса лопатку. Задав на пошук - знайшов за запитом "перфоратор пилезбірник". Ого, скільки, виявляється є рішень. Наприклад, такі:
Тут є і простенькі компактні коробочки-пилезбірники у різному виконанні, а є і цілі системи втягування пилу. Такі перфоратори називаються "з аспірацією" (приклад на малюнку - посередині, виробник Metabo). Під час свердління працює ще й маленький "пилосос", який по відповідних трубках втягує усю утворювану пилюку. Звісно, такі конструкції потрібні тільки для великих обсягів робіт. А щоб просвердлити дві дірки під картину на стіні, можна обмежитись і скотчем:).

Немає коментарів:

Опублікувати коментар