неділя, 12 жовтня 2014 р.

Чим відмити руки від винограду?

В процесі домашнього вичавлювання виноградного соку (для вина) часто вимазуються руки. Ну, може то й неправильно сказати вимазуються - то ж все-таки не бруд, але набувають темно-фіолетового, аж до чорного кольору. Колись, щоб того уникнути, я пробував працювати в гумових рукавичках, але то виявилось досить незручно: зверху над рукавицями руки все одно трохи виноградяться, на контакті з відкритою шкірою особливо "пече-кусається" сік (може, не всякого сорту, але..), гірше відчувається сам процес, та й якось то здається неприродньо:).

Тож голими руками (чи ногами, як там в Італії) давити виноградний сік значно природніше. Але відмити шкіру звичними засобами
після цього проблемно. Ні мило, ні пральний порошок, ні кухонні знежирювачі тут практично не допомагають. Якогось року я після заготовляння вина майже тиждень ходив із потемнілими руками, аж сором було на люди показуватись.. Але вихід таки є:

1) відбілюючий засіб "Білизна". Дуже доступний, по ціні недорого. Мені якось радили розвести його наполовину, і в такому розчині "замочити руки". Мені то здалось дуже "хімічно", тож я спробував з меншою концентрацією, і - вдалося! Отже, 1 ковпачок білизни на 0,4-0,5 л води у кружку чи мисочку, і в цій же ємності просто помити руки. (якщо ковпачок маленький, - то два). Побіління починає бути помітним з перших секунд, але для повного відмивання треба попротирати шкіру кілька хвилин. Буває, що достатньо і однієї хвилини, але от вчора, наприклад, я то робив хвилин 4-5.

2) для "польових умов" - може допомогти звичайний щавель. То мені підказав колега, я спробував - дійсно працює. Спочатку, правда, спробував кінський щавель розімяти й протерти - ефект слабенький, а от сік "культурного" щавлю справді допоміг відмити плями від винограду. Цей спосіб видається природнішим, але з білизною - мабуть, трохи дієвіший і універсальніший.

4 коментарі: