середа, 12 листопада 2014 р.

Спеціалізований онлайн конвертор pdf-djvu та djvu-pdf

Як ми вже згадували раніше, формат pdf зараз чи не найпоширеніший для електронних текстів, а djvu найчастіше використовується для оцифровки відсканованих книг. 

Іноді виникає потреба перевести, наприклад, електронну книжку із формату djvu у більш "зрозумілий" pdf (адже програма для читання pdf - Acrobar Reader є чи не у кожного, а от програми для djvu не такі поширені). Зворотня проблема - конвертувати pdf у djvu виникає набагато рідше, але то буває важливо, наприклад, коли є потреба зменшити розмір файла електронної книжки (часто pdf громіздкіший, незважаючи на свою назву portable).

От саме для таких завдань існує спеціалізований онлайн-сервіс https://www.djvu-pdf.com. Я нещодавно його випробував, про що тут і описую.
Мова сайту: англійська, німецька, іспанська та китайська. Української немає, але інтерфейс дуже простий та інтуїтивно зрозумілий:
http://www.kilka-porad.com/2014/11/pdf-djvu-pdf.html


Тиснемо вибрати, і вказуємо шлях до файлу, який нам треба пертворити. Після цього тиснемо «convert» і чекаємо результату. 


В моєму випадку я закачав растровий файл pdf розміром 8 МБ, то він десь пару секунд завантажувався, а потім десь хвилину перетворювався. В результаті я отримав книжку djvu розміром 10 МБ (але, залежно від особливостей вихідного файлу, частіше конвертований файл буде меншим).

Якщо ж перетворювати у pdf із djvu, то зявляється ще сторінка налаштувань:
http://www.kilka-porad.com/2014/11/pdf-djvu-pdf.html
Можна відмітити «дуже малий розмір» для економії «ваги», або ж «нормальний» для збереження якості. Ще якась цікава галочка – зробити титульну сторінку кольоровою.

Знову тиснемо конвертувати, бачимо прогрес процесу:
http://www.kilka-porad.com/2014/11/pdf-djvu-pdf.html

А далі вискакує таке вікно:
http://www.kilka-porad.com/2014/11/pdf-djvu-pdf.html

Тут вказано розмір отриманого файла, і є лінк для скачування. Можна тут ще й підписатись на оновлення чи пожертвувати якусь копійку розробникам.

У цьому випадку в мене вихідний файл був біля 1 МБ, а в результаті – аж 6,2.
Якщо ж поставити малу якість, то вийшло 5,1. (Ну але вихідний файл був теж чорно-білим, на кольоровому то повинно бути відчутніше.)

Загалом якість сервісу досить прийнятна, ніяких "косяків" не спостерігалось. Як недолік можна назвати лише не дуже малий розмір перетворених файлів. Але, зважаючи на безкоштовність, простоту та певну унікальність послуги (бо дуже мало конверторів перетворюють у djvu і з нього), вважаю цей сервіс досить корисним.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар