неділя, 3 травня 2015 р.

Як надіслати посилку в Китай і скільки це коштує?

Таке питання, мабуть, виникає нечасто (принаймні набагато менше, ніж зворотнє – як доставити товар із Китаю). 
Але от в мене така ситуація виникла, коли потрібно було надіслати на ремонт придбаний у Китаї смартфон (який швидко зламався, а тут у жодній ремонтній майстерні за нього не брались – виявляючи брак у заводській платі).
Я описав це продавцеві телефона, і він сказав – присилайте його назад в Китай, поремонтуємо. Я не був від того в захваті, бо то ж коштує грошей (на відміну від доставки з Китаю, яка була безкоштовна), але іншого виходу не було.
Тож я порився по деяких форумах, де побачив, що на початку 2014 року така процедура висилання поштою коштувала 150-200 грн. Але, зважаючи на ріст курсу долара, думав що буде ще дорожче.
Тут я подам ціни, які я реально заплатив у жовтні 2014 року, і поруч подам актуальні ціни.

Розрахунок вартості посилки 

Щоб з’ясувати детальніше, зайшов на сайт Укрпошти, де є відповідний розділ – калькулятор послуг. Тут все досить зрозуміло, тільки я не знав нюансів – у якій формі треба відправляти (бандероль, дрібний пакет чи посилка), чи рекомендованим, чи з оголошеною вартістю...
Вказав масу відправлення 500г*, країну призначення – Китай, спосіб – авіа (хоч був варіант і наземний), усілякі додаткові послуги ігнорував.
* - продавець сказав відправити телефон без батареї і аксесуарів
Ось так мій запит виглядав за курсу 12,95 грн. за долар (жовтень 2014):

А так виглядає за офіційного курсу 21 грн. за долар (травень 2015):

Вийшла така ціна пересилки до Китаю півкілограмової посилки:
- дрібний пакет – 122 гривні (зараз 199 грн.), фактично біля 9,5 USD
- бандероль – 92 гривні (зараз 149, чомусь тут рахує без ПДВ), фактично біля 7 USD
- посилка – 242 грн. (зараз 393 грн), фактично біля 19 USD

Забігаючи наперед скажу, що реальна вартість дійсно була майже такою, як писало в калькуляторі.

Відправка посилки на Укрпошті

Змирившись з таким прейскурантом, запакував я телефон в ту ж коробочку, в якій він прийшов з Китаю, роздрукував точну адресу продавця на окремому листочку, і пішов до найближчого поштового відділення.

Там перепитав, скільки то буде коштувати, вони поважили – вийшло з упаковкою десь 360г, сказали, що 125 грн. за пересилку у дрібному пакеті авіа способом.

Запакували, я приклеїв зверху наперед роздрукований папір з китайською адресою (друкував спеціально на лазерному, а не струменевому принтері – щоб надпис не розплився десь у довгій дорозі), та вписав свою адресу і, на всяк випадок, номер мобільного телефона.

Поштарка ще обмотала пакет скотчем, і стала заповняти якусь форму у комп'ютері. На деякі питання я не знав, як правильно відповісти:
- що пересилаєте? (подумав, що від цього може залежати ціна, і згадав, що на посилці з Китаю писало не телефон, а mp-плеєр ціною 20 дол.) – то вказав просто «Phone»;
- яка вартість того, що посилаєте? – аналогічні думки, сказав, здається, 100 грн.;
- хто адресат в Китаї? – тож є в адресі на посилці!, - Ні, ви скажіть ім’я, - Ну, хай буде Лі (насправді не знав, хто там реально, як то правильно читається, і чи то ім’я, чи псевдонім).
Зрештою, як я потім зрозумів, від моїх відповідей ніби вартість пересилання не залежала.

Заплатив я наперед означену суму – 122,15 грн. за пересилку і 3,60 грн. за пакет-картонку, в яку все пакувалось. (Зараз це, очевидно, біля 205 гривень).

Мені видали касовий чек, в якому першим рядком після реквізитів пошти був трек-код, за яким можна відслідкувати стан посилки (13 символів – RA*********UA, де замість зірочок - цифри). 

Відслідковування посилки

Далі я слідкував за переміщенням посилки через відповідний сервіс Укрпошти.
Два дні посилка йшла по Україні, ще 2 дні була у якихось установах «КИЇВ ДОПП» та «КИЇВ ММПО», і на 5-й день значилось «Відправка з установи обміну за межі України».

Далі я написав листа китайському продавцеві, де вказав трек-номер посилки і попросив повідомити про отримання.
Ну і спокійно чекав, а днів за 7 став знову переглядати статус відправлення, але він вперто:) не змінювався.

Я спробував подивитись на іншому популярному сервісі - post-tracker.ru (про який читав у корисному блозі Олександра Киричука), але й там довгий час писало тільки «Вылетело из Украины в страну назначения».

Зрештою, через три тижні після відправки з України мені написав китайський продавець, що посилку отримав. А от на сервісах відстеження досі інформація не змінювалась.

Тоді я через пошук зайшов ще на один сайт відстеження - www.trackitonline.ru, і на ньому вже знайшов усю необхідну інформацію, ще й українською

Виявляється, попередні сервіси давали інформацію лише по даних Укрпошти, а тут – ще й пошти Китаю. Судячи з цієї інформації, посилка йшла з Києва до Пекіна – 7 днів, а далі ще по Китаю – 5 днів. Цікаво, що спочатку значилось «Невдала спроба вручення», але через ще 4 дні – «Відправлення вручено». (Можливо, там якийсь великий центр із сотнею офісів, то спочатку потрібного не знайшли...)

Отож, від часу відправки з України до вручення в Китаї пройшло 3 тижні (хоч з Києва до Пекіна тільки тиждень), і коштувало це трохи менше 10 дол. (за відправлення у формі "дрібного пакета" масою біля 400г). Зараз у гривнях ціна зросла, але в доларовому еквіваленті приблизно така ж і лишається.

15 коментарів:

 1. Спасибі за інформацію. Корисною була.

  ВідповістиВидалити
 2. Дякую. Корисна інформація.

  ВідповістиВидалити
 3. Дякую за інформацію. Але ще розкажіть, як ви його назад отримували?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Ну мій приклад тут буде не дуже позитивний, продавець хотів ще 10дол. на його рахунок PayPal. А взагалі про це треба наперед з ним домовлятись. Моя доставка туди, його - безкоштовна зворотня. І при цьому дуже важливо, щоб не закінчився час відкриття диспуту - тоді з ними набагато легше говорити. Коли диспут відкритий - можна й вимагати компенсації вартості, а не чекати ремонту-доставки...

   Видалити
 4. Що означпє відкритий час диспуту?

  ВідповістиВидалити
 5. 10 днів тому ввдправила смартфон. Що мені робити далі?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Відслідковуйте за трек-номером, коли надійде. Спілкуйтесь з продавцем, узгодьте з ним деталі. Подивіться на сторінці свого замовлення - чи є там ще опція "open dispute" (відкрити суперечку). Якщо є - при нагоді відкривайте, і викладіть там свої претензії/побажання. Якщо нема - лишається просто сподіватись на порядність продавця...

   Видалити
 6. Дякую.Було цікаво, та корисно.

  ВідповістиВидалити