понеділок, 20 липня 2015 р.

Про мобільний банкінг від Приватбанку

Це послуга, що дозволяє робити поповнення, оплати і перекази зі свого мобільного телефону. Таке є у всіх крупних банків, але нюанси можуть відрізнятись.

У приваті, це, здається, з'явилось в числі перших. 
На початку я активно користувався смс-банкінгом, але потім більшість платежів робив через Приват-24. Але бувають ситуації, коли інтернету просто нема, а оплатити щось терміново треба. От тоді ця телефонна послуга є незамінною.

Відразу зауважу, що мобільний банкінг Приватбанку тепер розгалужився на "платежі за телефоном" і смс-банкінг (ну ще й мобільні додатки є, але тут не про них).

Платежі за телефоном - це "сервіс довіри":). Ви дзвоните (із телефона, який прив'язаний до рахунку) на короткий безкоштовний номер 3700, обираєте відповідний пункт меню і далі
спілкуєтесь з оператором. Кажете йому - хочу поповнити свій телефон на 300грн., а він - Ок, готово, кажете - хочу з моєї картки такої-то перевести 2000грн. на фірму таку-то, він - Ок, готово, кажете оплатити комуналку за реквізитами - Ок, готово! На сайті пишуть, що зробити такий дзвінок можна не тільки в Україні, а й будь-де за кордоном.


Мені то від цього якось не по собі (як вони визначають, що це саме мій голос, а не когось, хто, наприклад, вкрав цей телефон?). Але якось довелось скористатись, будучи на відпочинку далеко від цивілізації. Мені треба було зробити переказ більш як на 1000грн., бажано було терміново... Подзвонив, сказав, що хочу, - кажуть, без проблем. Перепитали, з якої саме картки і яку точно суму. Здається, ще питали дівоче прізвище матері (але точно не пам'ятаю). Сказали, що оплата пройшла. Я ще трохи переживав (бо смс про списання чомусь не прийшла), але потім у виписках побачив, що все пройшло нормально і вчасно. Так що сервіс працює...

СМС-банкінг має теж багато можливостей, причому реалізуються вони автоматично при вводі певних команд. З оператором спілкуватись не треба. Треба тільки мати телефон, номер якого прив'язаний до вашої картки з грошима (а всі картки Привату автоматично підключені на цю послугу, безкоштовно). Офіційна сторінка - тут.

Отже, що можна зробити з смс-банкінгом:
1) взнати баланс - скільки грошей на вашій карті на цей момент:
надіслати смс на номер 10060 із 4 цифрами, це мають бути 4 останні цифри номера вашої картки. Через приблизно хвилину приходить смс з того ж номера 10060, у якій пише баланс по карті.
(це може бути дуже корисно, коли треба пересвідчитись у зарахуванні грошей - можливо менше було б таких історій)

2) поповнити свій мобільний (той номер, який прив'язаний до картки):
надіслати смс на номер 10060 із таким текстом (англійська розкладка):

PAY25+ХХХХ

(25 - це сума в гривнях, замість ХХХХ - 4 останні цифри номера карти). Реєстр (верхній-нижній) значення не має. Замість 25 можна вказати будь-яку бажану суму (але не менше 5 грн.).
Телефон поповнюється автоматично за пару хвилин. Комісія стандартна - 1 грн.
смс-банкінг

Я багато разів цим користувався, завжди все проходило вдало. Колись, щоправда, поповняв таким чином 4 чи 5 разів за день, то за останнім разом була затримка, а за трохи мав дзвінок з дніпропетровського номера приватбанку, де мене питали, чи то дійсно я так часто поповняю, бо "підозріла активність". Ну цей момент то тільки в плюс, бо то є свідчення певної безпеки.

Зараз є обмеження такого поповнення у 3000 грн. на день, і не частіше 8 разів на день.

3) поповнити будь-який мобільний:
надіслати смс на номер 10060 із таким текстом (англійська розкладка):

PAYxx+ХХХХ+YYYYYYYYYY

де:хх – сума поповнення; 
ХХХХ – останні 4 цифри номера картки; 
YYYYYYYYYY – 10-значний номер телефону, що Ви поповнюєте (наприклад, 0962222257).
(все набирається без пробілів).

Теж не раз робив, теж все нормально, тільки тут обмеження вже не більше 150 грн. за день

4) заблокувати свою картку (якщо загублена чи вкрадена):
надіслати смс на номер 10060 із таким текстом (англійська розкладка):

BLOCK+ХХХХ

де ХХХХ – останні 4 цифри номера картки.
Такий спосіб блокування може бути значно швидший, аніж додзвонюватись на гарячу лінію...

5) можна ще переказувати з картки на картку, змінювати свій ПІН-код, оплачувати комуналку. Але цими функціями я не користувався, то писати не буду. Ну але знати про такі можливості треба, бо про них знають і шахраї... Вже повно таких історій, коли до людей дзвонять ніби-то представники банку, і, посилаючись на якусь термінову необхідність, просять на своєму телефоні ввести якусь комбінацію. Як правило, це комбінація для поповнення чужого телефона чи навіть картки (сервіс дозволяє в день перевести на чужу картку до 2 тис.грн.)...

В цілому ж сервіс дуже навіть корисний і цілком робочий...Немає коментарів:

Опублікувати коментар