середа, 26 серпня 2015 р.

Про інтернет-магазин next-buyТут мене на днях попросили сказати свою думку про інтернет-магазин next-buy.com.ua, який продає різноманітні речі домашнього вжитку (штори, білизну, посуд і т.п.)

Зізнаюсь, я про цей магазин нічого не знав. Більшість своїх покупок в інтернеті я робив через «розкручені» сервіси Розетка, Prom.ua, 5ок, китайський Aliexpress. У менших, спеціалізованих інтернет-магазинах бувають кращі ціни, але часто ти не знаєш, чи можна їм довіряти.

Тож я вирішив трохи накопати інформації й самому проаналізувати.
В результаті в мене склалась така думка:

1) Сайт магазину справжній. Декому то видасться банальним і очевидним, але насправді це дуже важливо, - бо зараз є купа сайтів-одноденок, які викладають гарні картинки нібито дешевого товару, а отримавши перші проплати, безслідно зникають разом з телефонами «продавців»!
Офіційна ж інформація (за сервісом whois) про next-buy вселяє довіру:

- сайт і зареєстрований, і фізично розміщується в Україні, – а отже, впевнений у законності своєї діяльності та не боїться блокування через судові позови (інакше точно був би у якійсь закордонній доменній зоні та хостився би десь на Багамських островах);
- ім’я сайту next-buy.com.ua придбано у 2013 році, і продовжено аж до 2018 (хоч більшість продовжують тільки на рік), - що так само свідчить про «серйозність намірів» роботи магазину;

2) Плюси і мінуси сайту інтернет-магазину.
Плюси:
- дуже симпатичний дизайн;
 - є повноцінна українська версія (здавалося б, це норма, про що тут говорити?, - але поки що в комерційному уанеті це майже подвиг:));
- каталог товарів зручний, добре структурований та ілюстрований. Видно, що періодично оновлюється;
 - є працюючі фільтри за ціною, розміром, по деяких товарах – за виробником, матеріалом. В описі конкретного товару вказується ціна для кожного розміру.
 - є кнопка «Швидке замовлення» (щоб не заморочуватись з реєстрацією), де можна просто вказати своє ім’я і телефон, і далі все обговорити з менеджером.

Тепер кілька мінусів:
- іноді в описі товарів бувають неточності (наприклад, на фото синій халат, а в описі пише колір «чорний»; або ж для всіх розмірів одного виду білизни однакова ціна), ну але таке мені трапилось всього двічі серед сотні проглянутих товарів;
- деякі розділи нижнього блоку сайту порожні («Про компанію», «Підписка на новини»), хоч взагалі ця інформація є в інших пунктах меню;
- інформація про доставку і оплату в принципі типова для таких сайтів, але могла б бути більш деталізована для малодосвідчених покупців (чітка покрокова інструкція на конкретному прикладі – саме те)

3) Є можливість післяплати. ("накладений платіж"). Для вітчизняних магазинів це один з найважливіших критеріїв надійності. І хоч цей спосіб трохи дорожчий (бо поштова служба ще бере за доставку грошей продавцю, десь 20-40грн), але дозволяє клієнту бути спокійним за свої гроші і за якість товару (бо платить по факту отримання і після огляду).

Я уточнював цей момент через e-mail у представника Next-Buy. Він підтвердив, що післяплата можлива на майже весь товар, крім відрізних тканин (на тюлі, штори).

4) Асортимент, якість і ціна товарів. Ну тут я мало що можу сказати, бо асортимент переважно «жіночий». По назвах виробників домінують турецькі та «ближньоєвропейські» (польські, чеські, австрійські). Чисто китайського не помічав (хоча, мабуть є), але й українських товарів теж не видно.

Кажуть, що тут дуже хороша ціна на європейську жіночу білизну, і хороша «хмельницька» ціна на різноманітний текстиль (постіль, рушники, ковдри, штори тощо).
Я поглянув на деякий посуд, і тут теж є цікаві позиції. Наприклад, кавоварка Kaiserhoff KH 1564 коштує 105 грн., тоді як на сайті представника Kaiserhoff.com.ua – 150грн., овочерізка Kaiserhoff KH 3427 – 209 грн., на Kaiserhoff.com.ua – 231 грн. Так що в принципі вибрати є з чого.

5) Відгуки. Власне на сайті є дуже багато позитивних відгуків, але ціннішим часто є відгуки на сторонніх ресурсах. Найбільше їх виявилось на порталі оголошень kidstaff.:


Як бачимо, із 617 відгуків покупців тільки 8 – негативних чи нейтральних, решта позитивні. Це дійсно дуже високий показник. Негативні стосувались таких випадків: нечемне спілкування співробітника магазину, трохи дорожча реальна ціна, ніж вказано на сайті, прийшов трохи не такий товар, ніж замовлено. Ймовірно, що такі випадки дійсно були (принаймні про ціну продавець сам визнає, що не завжди встигають оновити на сайті відповідно до курсу долара), але все ж вони одиничні. Сотні ж клієнтів відгукуються тільки позитивно і про отримані товари, і про спілкування з менеджерами Русланом і Наталею.

Добру репутацію підтверджує і оцінка сервісу WOT:
 

Отже, загалом, вважаю, магазину Next-Buy цілком можна довіряти...

Немає коментарів:

Опублікувати коментар